Jestem amatorką, a nie krytykiem literackim. Moje recenzje/opinie nie są profesjonalne. Piszę, bo to lubię, więc jeśli szukacie jakiejś obiektywnej, "mądrej" opinii to raczej zły adres. Od książek nie wymagam zbyt wiele, czytam głównie obyczajówki i "czytadła", czasem thrillery czy kryminały oraz sporo literatury dla dzieci. Czytanie sprawia mi przyjemność, więc zdecydowana większość recenzji jest tutaj pozytywna - książki wybieram po opisie z tyłu książki, więc wiem na co się "porywam" :)

czwartek, 4 czerwca 2015

Zapowiedzi / nowości czerwiec 2015

W maju byłam prawie całkowicie wyłączona z blogosfery,
niewiele czytałam
i planami wydawniczymi też się nie interesowałam - nie miałam kiedy.
Na szczęście dzisiaj jest dodatkowy dzień wolny od pracy
i mogę sobie pozwolić na zapoznanie się
z propozycjami wydawnictw.

Kursywą oznaczyłam mój krótki komentarz.

Autor: Teresa Ewa Opoka
Tytuł: Kalinowe serce
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 400

Lubię poznawać historie innych kobiet. Poznawać ich rozterki, dylematy. Kibicować im w realizacji planów, współczuć w troskach i świętować sukcesy.

Czy to prawda, że aby być szczęśliwym, najpierw wszystko musi się dobrze ułożyć? A może jest odwrotnie - najpierw trzeba być szczęśliwym, a wtedy wszystko samo się poukłada.
Dziewiętnastoletnia Kalina ma jasno sprecyzowane plany na przyszłość. Popracuje w Anglii, odłoży pieniądze na studia, wyjedzie ze swojej wioski do dużego miasta i będzie żyła jak inne dziewczyny w jej wieku. Niestety życie szybko niszczy jej marzenia. Kalina musi wziąć na siebie wielką odpowiedzialność – zbyt dużą i zbyt wcześnie. Nie jest jej łatwo, zwłaszcza że nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc, doradzić, wskazać drogę.
Pewnego dnia los się do niej uśmiecha. Dostaje pracę w mieście, poznaje dużo starszego od niej mężczyznę. Chyba zaczynają się spełniać jej wielkie plany. Tylko czy Kalina jest na to gotowa?

**************************

Autor: Virginia C. Andrews
Tytuł: W matni marzeń
Seria: O rodzinie Casteel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 544

Niestety nie czytałam (i nie mam) żadnego tomu z serii, ale po sukcesie serii o rodzinie Dollangangerów bardzo chciałabym poznać także tę.

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze…
Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke’a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu…
Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu. 

*********************

Autor: Mary Alice Monroe
Tytuł: Letni wiatr
Seria: o Morskiej Bryzie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 400

Tutaj też nie miałam okazji poznać pierwszej części trylogii, ale książka bardzo mnie interesuje.

Świat Dory wali się w gruzy w parnym lipcowym upale. Przez długie lata odgrywała rolę idealnej żony i matki w małżeństwie bez miłości. Teraz jej mąż złożył pozew o rozwód, u jej dziecka zdiagnozowano autyzm, a jej dom został wystawiony na sprzedaż. Gdy w wyniku tych wydarzeń zapada na „zespół złamanego serca”, Bunia i siostry jednoczą się wokół niej… ale to od Dory zależy, czy odzyska zdrowie. Spacerując po plaży i odkrywając sekrety wyspy i swego serca, na nowo odnajduje siebie, a pomaga jej w tym jej pierwsza miłość – Devlin Cassell, który nigdy o niej nie zapomniał. Letni wiatr niesie ze sobą też jednak inne zmiany, z którymi kobiety z Wyspy Sullivana muszą zmierzyć się razem… Carson wraca z Florydy, aby stawić czoło decyzjom, które mogą diametralnie odmienić jej życie, Lucille konfrontuje się z ciężką chorobą, a nieoczekiwany gość sprawia, że Harper musi przemyśleć swoje dotychczasowe wybory.
Gdy tropikalny sztorm zagraża wyspie, kobiety muszą zjednoczyć siły, aby przetrwać nawałnicę – zarówno tę za oknem, jak i tę, która szaleje w ich sercach.

*******************************

Autor: Katarzyna Kołczewska
Tytuł: Wbrew sobie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 760

Tematyka bardzo bliska memu sercu. Chętnie poznam historię Eweliny.

Ewelina pragnie tylko jednego – dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach, egoistycznie manipuluje bliskimi, nie dostrzega problemów innych ludzi, liczy się tylko ona i jej sprawy. Zachowuje się jak rozkapryszony, rozpieszczony bachor.
Zraża do siebie kochającego i oddanego męża, matkę, która za wszelką cenę chce chronić córkę przed problemami i siostrę – tę, która poświęciła dla Eweliny najwięcej.
Kiedy ujawnienie skrywanej rodzinnej przeszłości i konsekwencje własnych zaskakujących decyzji zachwieją wiarą Eweliny w siebie i zburzą wygodne życie, zrozumie, jak bardzo musi się zmienić.
Ale czy nie będzie już za późno?


*************************

Autor: Clare Mackintosh
Tytuł: Pozwolę Ci odejść
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 504

Zastanawia mnie bardzo jak kobieta poradziła sobie ze śmiercią synka i o co chodzi z tą przeszłością, której konsekwencje będą tak miażdżące...

Świat Jenny Gray kończy się w ułamku sekundy, kiedy w wypadku ginie jej synek. Jedyną szansą na powrót do normalności jest porzucenie całego dotychczasowego życia. Ucieka od przeszłości do maleńkiej wioski na walijskim wybrzeżu. Mimo to nie jest w stanie uwolnić się od lęku, rozpaczy i wspomnień strasznej listopadowej nocy, która na zawsze zmieniła jej życie.
W końcu w życiu Jenny pojawia się iskierka nadziei na szczęście. Jednak przeszłość nie zamierza zostawić jej w spokoju, a konsekwencje zderzenia z nią będą miażdżące…
Czy można uwolnić się od traumatycznych wspomnień?
Jak poradzić sobie z paraliżującym strachem?

**********************

Autor: Weronika Wierzchowska
Tytuł: Ekstrakt z kwiatu orchidei
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 376

Jestem ciekawa jak trzy różne kobiety zmierzą się z podobnym problemem. Podejrzewam, że każda z nich ma inną osobowość, ale (mam nadzieję) razem będą potrafiły stawić czoła problemom.

Siostry Mazur zakładają „babską” firmę. W odremontowanej XIX-wiecznej fabryce razem z grupą pracownic rozpoczynają wytwarzanie kosmetyków. Wkraczają w bezwzględny świat brutalnej walki z konkurencją. Mimo to sukces wydaje się być na wyciągnięcie ręki.
Beata Mazur odkrywa jednak, że ukochany mąż od dawna ją zdradza. Jej młodsza siostra, Aneta, z kolei biernie obserwuje rozpad swojego małżeństwa, a ich najbardziej zaufana pracownica i podpora całej firmy, Dorota, staje się ofiarą ataków dawnego partnera. 
Życie, zarówno osobiste, jak i zawodowe, całej trójki może w każdej chwili runąć w gruzy. Ostatnia nadzieja w ekstrakcie z kwiatu orchidei – brakującym składniku odmładzającego kremu. Trzeba tylko zdobyć go na czas…

***********************

Autor: Brittainy C. Cherry
Tytuł: Kochając pana Danielsa
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: ???

Myślę, że to idealna lektura na zbliżające się wakacje. Wystarczy wygodny leżak, słońce i coś zimnego do picia :)

To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy to, co bawi ciebie. Mężczyznę, który mówi to, co sama chcesz powiedzieć, który myśli jak ty.
Ja spotkałam pana Danielsa. Chociaż wiem, że nasza miłość nie miała prawa się wydarzyć, nie żałuję ani jednej chwili.
Nasza historia to nie tylko opowieść o miłości. Opowiada także o rodzinie. O stracie. O byciu żywym. Jest pełna bólu ale także pełna śmiechu. To nasza historia. 
Z tych wszystkich powodów nigdy nie przeproszę za to, że kochałam pana Danielsa.

**************************

Autor: Krystyna Mirek
Tytuł: Francuska opowieść
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron:???

Zagmatwane losy ludzkie? - dzięki nim jeszcze bardziej doceniam to co mam i cieszę się, że nie muszę stawać przed trudnymi wyborami czy wątpliwościami.

Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami. W pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się splotą.
Beata właśnie się zaręczyła, ale wątpliwości jej nie opuszczają. Decyzja jest pilna, a tymczasem pytania się mnożą. Aleks, mężczyzna z przeszłością uporczywie patrzy przed siebie i próbuje zbudować nowe życie. Ale stare winy nie pozwalają o sobie zapomnieć. List z Polski znów zburzy jego kruchy spokój. Oliwia, energiczna kobieta sukcesu, zawsze dostaje to, czego chce. Z wyjątkiem jednego. Czy odważy się podjąć niezwykłą decyzję? Hrabia, właściciel zamku i winnicy. Wydaje się, że ma wszystko. Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego zamyka się w pustym zamczysku i chroni go jak warowni?
Czasem trzeba się odważyć i po prostu zrobić, to co jest właściwe. Można wtedy wygrać życie.

*************************

Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Co, jeśli...
Wydawnictwo: Feeria
Ilość stron: 380

Rany... aż mnie dreszcze przeszły jak przeczytałam opis książki. Zastanawiam się czy Nyelle to naprawdę Nicole?! Może ma rozdwojenie jaźni? A może celowo zmieniła tożsamość bo przed czymś ucieka / czegoś się wstydzi / chciała zacząć życie na nowo? Ciekawe...

Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał.
Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…

**************************

Autor: Małgorzata Sobieszczańska
Tytuł: Kilka dni lata
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: ???

W jaki sposób pewne sprawy mają wpływ na losy pokoleń? Jak ważne tajemnice może skrywać jedna rodzina? ... lubię to!

Trzy kobiety i jedno mieszkanie. Trzy pokolenia i jedna historia. Wciągająca saga z Polską ostatnich dekad w tle.
Czy decyzje, które podejmujemy, są naszymi własnymi decyzjami, czy też nieświadomie powielamy wzorzec przekazany nam w genach? Na ile rzeczywiście kontrolujemy swoje życie, a na ile ulegamy mechanizmom silniejszym od nas? W najnowszej powieści Małgorzaty Sobieszczańskiej trzy kobiety: babcię, matkę i córkę łączy nie tylko więź krwi, ale coś jeszcze – doświadczenie jednej nocy, które zadecyduje o całym  życiu. Tak jakby los potrafił uprzeć się przy swoim i zdecydował, że nasza historia okaże się powieloną historią naszych matek, babek i prababek.
Amelię od śmierci dzieli kilka chwil. Ma ostatnią szansę, by opowiedzieć o swojej przeszłości. Na powiernika wybiera prawnuka, który niewiele z jej historii rozumie. Prawda odejdzie razem z nią, bez szansy, by kiedykolwiek została odkryta.
W odchodzeniu towarzyszą jej córka i wnuczka. Janina zrezygnowała z pracy w biurze i całe dnie spędza w warszawskim mieszkaniu, opiekując się matką. Maja z kolei nie potrafi pozbierać się po rozwodzie. Niegasnąca miłość do byłego męża pcha ją do szalonych czynów, po których wszystkim robi się jeszcze bardziej niezręcznie.
Amelia, Janina i Maja żyją w jednym mieszkaniu, ale niewiele o sobie wiedzą. Razem z nimi mieszka mąż Janiny, Kostek, którego historia splata się z losami kobiet. Zmianę przyniesie wspólny wyjazd matki i córki do rodzinnego Gdańska, gdzie letni poranek okaże się kluczem do skomplikowanej i przemilczanej przeszłości.

*************************
Autor: Joyce Maynard
Tytuł: Gdyby nie ona
Wydawnictwo: Muza

Ilość stron: 400

Ostatnio kryminały/trillery dużo mniej mnie interesują. Oczywiście czytam je od czasu do czasu, ale częściej wybieram obyczajówki. Ten tytuł jednak mnie mnie zaintrygował. Wam też się wydaje, że społeczność, w której żyją dziewczynki jest nieco... mroczna?

Upalne lato 1979 roku. Hrabstwo Marin w Kalifornii. Rachel i jej młodsza siostra Patty – trochę z nudów, a trochę z wrodzonej ciekawości – spędzają wakacje na podglądaniu sąsiadów. Rachel, która w przyszłości chce zostać pisarką, wymyśla na ich temat różne historie. Dziewczynki za wszelką cenę starają się uciec od swojej monotonnej codzienności, matki w depresji i tęsknoty za rzadko widywanym ojcem, detektywem lokalnej policji. 
Pewnego dnia na wzgórzach za ich domem zostaje znalezione ciało zamordowanej dziewczyny. To pierwsza ofiara seryjnego mordercy. Żmudne śledztwo prowadzi ojciec Rachel i Patty. 
Wbrew zakazom jego córki rozpoczynają własne dochodzenie, w nadziei że trafią na trop zabójcy i pomogą ojcu. Zabawa w detektywów nie może się dobrze skończyć. 

*******************

Autor: Kasia Bulicz - Kasprzak
Tytuł: Inna bajka
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 272

To co dla jednych jest marzeniem dla innych jest ... końcem marzeń. Chętnie poznam drugą stronę medalu (ciąży).

Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogła cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić? Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia - synka Jasia.
*******************
Autor: Aleksandra Seghi
Tytuł: Fanklub bułeczek z rozmarynem, czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 208

Nie samym czytaniem człowiek żyje, nie? Jest jeszcze jedzenie, podróże, poznawanie innych kultur... ale skoro można to połączyć z czytaniem to...

Książka młodej Polki, która wyjechała do Włoch, wyszła tam za mąż, zamieszkała w miasteczku Pistoia, gdzie pracuje i wychowuje dziecko.  Autorka opowiada ciekawe historie z życia w Toskanii, opisuje święta, targi lokalne i inne wydarzenia, w których uczestniczyła. W każdym rozdziale podaje przepis na danie kuchni włoskiej zilustrowany kolorowym zdjęciem. W książce znajdziemy też wiele fotografii z Toskanii.

************************

Autor: Patricia Scanlan
Tytuł: Cztery pory miłości
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 544

Kolejne sylwetki kobiet - ich uczucia, przemyślenia, problemy. Zdecydowanie wolę uczyć się na cudzych błędach i porażkach, dlatego to książka dla mnie.

Małżeństwo może się zamienić w prawdziwe piekło, gdy zabraknie miłości. Nieplanowana ciąża, młoda mężatka, której związek sypie się po sześciu miesiącach od ślubu, nastolatka z zaburzeniami odżywiania, która nie chce się leczyć, oraz para z długoletnim stażem i jej tajemnice. Ludzie na życiowych zakrętach, skomplikowane związki, byłe żony, które potrafią czasem narobić niemało zamieszania. Rodzinne kryzysy, namiętność, tragedia oraz potęga miłości, która wszystko uleczy.
Pełna emocji i ciepła nowa powieść Patricii Scanlan to kontynuacja burzliwych losów bohaterów Wybacz i zapomnij oraz  I żyli długo i szczęśliwie. Czy czeka ich upragnione szczęśliwe zakończenie?
*********************
Autor: Elizabeth Flock
Tytuł: Co się stało z moją siostrą
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 352

Kontynuacja książki "Emma i ja" to dla mnie obowiązkowa pozycja. Koniecznie muszę sprawdzić jak poradziła sobie Carrie bez swojej "siostry".

Dziewięcioletnia Carrie Parker i jej matka, Libby, zaczynają nowe życie w małym miasteczku Hartsville w Karolinie Północnej, gotowe zostawić za sobą burzliwą przeszłość. W ich rodzinie rządziła przemoc, a Libby ledwo się udało ujść z życiem. I podczas gdy Carrie niegdyś znajdowała pociechę i oparcie w ukochanej siostrzyczce Emmie, teraz matka definitywnie zakazała jej nawet wymawiać imienia siostry.

Kiedy Carrie poznaje Ruth, Honor i Cricket Chaplin, te trzy pokolenia kobiet o kochających sercach wydają się tworzyć idealny, ciepły dom, o jakim Carrie zawsze marzyła. Ale od momentu, kiedy Carrie i Cricket błyskawicznie się zaprzyjaźniają, nic już nie może powstrzymać wyjawiania kolejnych sekretów ich rodzin. Odkrycie prawdy odmieni na zawsze i rodzinę Chaplinów, i Parkerów.

******************************
Autor: Barbara Delinsky
Tytuł: Słodka morska bryza
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 464

Przyjaźń może mieć jeszcze ciekawsze wymiary niż miłość, bo miłość jak wiadomo jest ślepa :p za to przyjaźń, która radzi sobie z największymi kłopotami, mijanymi latami i rozłąką jest czymś naprawdę niesamowitym.

Wstydliwa tajemnica rozdzieliła przed laty dwie najlepsze przyjaciółki. Czy dawna więź okaże się mocniejsza niż zdrada?
Charlotte i Nicole uwielbiały spędzać wakacje na idyllicznej wysepce Quinnipeague. Jednak szereg lat – i sekretów – skutecznie je rozdzielił. Charlotte jest energiczną dziennikarką i podróżniczką, ciągle na walizkach, zaś Nicole, blogerka kulinarna, wiedzie spokojne życie w Filadelfii u boku męża, neurochirurga Juliana. Kiedy Nicole otrzymuje propozycję napisania książki poświęconej wyspiarskiej kuchni, zaprasza Charlotte do spędzenia ostatniego wspólnego lata w domu rodziców, licząc na pomoc w zbieraniu materiałów.  
Żadna z nich nie ma pojęcia, że prawda może całkowicie odmienić ich życie: zniszczyć małżeństwo Nicole, lecz ocalić jej męża. Charlotte boi się stracić przyjaciółkę; nie wie, że dzięki pobytowi na wyspie zyska coś bardzo cennego.  
*****************************

Widzicie tutaj coś dla siebie?
Mnie te pozycje zainteresowały bardzo.
Uważam, że czerwcowe zapowiedzi wypadają lepiej na tle ostatnich miesięcy.

25 komentarzy:

 1. Mnie interesują książki pani Opoki i Kołczewskiej. Czytałam już ich powieści i podobał mi się styl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu a co to za książka Kołczewskiej, którą czytałaś? Ja w ogóle wcześniej nie słyszałam o autorce...

   Usuń
  2. Polecam "Idealne życie" K. Kołczewskiej, choć "Kto jak nie ja?" też mi się podobała (-:

   Usuń
  3. O zapomniałam o tym tytule, a przecież zainteresował mnie gdy był w zapowiedziach.

   Usuń
 2. Zaintrygowała mnie propozycja Filii "Kochając Pana Danielsa", oraz "Kilka dni lata" Małgorzaty Sobieszczańskiej. Cieszę się na nadchodzący czas lata i odpoczynku, w który w wolnych od pisania chwil, będę delektować się czytaniem.
  Pozdrawiam serdecznie Madziu:)
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam problem z określeniem, które z tych tytułów zainteresowały mnie najbardziej, bo mimo wszystko książki są o innej tematyce i nie potrafiłabym wskazać tych, których opis wydaje się ciekawszy :)

   Ja też się cieszę z lata i nadchodzącego odpoczynku. Mam nadzieję, że uda mi się więcej czasu poświęcić na czytanie :)

   Usuń
 3. Sporo ciekawych pozycji :) Czytałam "Francuską..." i mogę polecić, ale pod warunkiem znajomości "Szczęścia..." :)
  Przeraża mnie ilość nowych, fajnych książek które się wydają, bo nie mam czasu na nie wszystkie... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero u Ciebie na blogu przeczytałam, że "Francuska..." jest kontynuacją "Szczęścia..."
   W tym roku chyba jeszcze w żadnym miesiącu nie było tak dużo, aż tak interesujących tytułów. Gdyby ktoś mi kazał wybrać tylko 3 tytuły to nawet gdybym się zastanawiała godzinę to nie wiem czy udałoby mi się wybrać.
   Ja mam nadzieję, że w wakacje nadrobię czytanie choć trochę w tych tytułach, które już mam. Co do nowości to nie wiem ile uda mi się ich zdobyć.

   Usuń
 4. Dzięki tobie poznałam kilka naprawdę ciekawych zapowiedzi:) dziękuję, bo wcześniej się na nie nie natknęłam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę!
   A zwykle to ja mimo, że wydaje mi się, że dokładnie sprawdzam strony wydawnictw, to na innych blogach w podobnych notkach trafiam na jakieś ciekawe tytuły, które jednak pominęłam.

   Usuń
 5. Niektóre opisy już widziałem. Z tego zestawienia mam ochotę tylko na "Co, jeśli...". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po recenzjach (a więc tytułach po które sięgasz) myślałam, że więcej Cię zainteresuje.

   Usuń
 6. Niestety w maju też nie miałam wiele czasu na czytanie.. Natomiast czerwcowe propozycje są naprawdę interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy tydzień czerwca za nami, a u mnie nadal czytelniczo bez zmian :(

   Usuń
 7. Widzę kilka ciekawych propozycji :) będę ich wypatrywać w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czerwiec wprost obsypie nas interesującymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, cudownie byłoby mieć je wszystkie w swojej biblioteczce :)

   Usuń
 9. To takie nie do końca moje tematy, ale i tak czerwiec zapowiada się smakowicie jak widziałam inne zapowiedzi ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie dlatego, że gustujesz w fantasy... u mnie tego nie będzie.

   Usuń
 10. Interesują mnie co najmniej 3: "Inna bajka", "Wbrew sobie" i "Kochając pana Danielsa" (-;

  OdpowiedzUsuń
 11. Praktycznie każdą z nich z chęcią bym przeczytała :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałam wypisać tytuły, które pragnę przeczytać, ale doszłam jednak do wniosku, że to bez sensu, bo musiałabym każdy podać... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. wow sporo tego :)
  ja czekam na Co jeśli i mam nadzieję, na dobrą lekturę
  reszta też zapowiada się interesująco

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem oszalałam bo zainteresowało mnie prawie wszystko :-)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tytuły

1001 potwornych rzeczy do odnalezienia 5 sekund do io A jeśli ciernie... A między nami ocean... Adela Afryka Agnieszka opowiada bajkę Alicja Anielka Anioły powodzi Antek Apolejka i jej osiołek Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Aprilek Arcydzieła do kolorowania Atlas anatomiczny Australijczyk w Italii Awaria małżeńska Bajki od św. Mikołaja Baranek Bronek Basia i alergia Basia i podróż Basia i urodziny w muzeum Beki smarki pierdy czyli co się dzieje w moim ciele Beverly Hills Beverly Hills 90210 Bez przebaczenia Bliski Wschód Blondynka w Indiach Blondynka w Meksyku Bluszcz prowincjonalny Bogusia Boże Narodzenie. Kuchnia świąteczna Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje i smakołyki Cappuccino Chcę być jak agent Chleby bułki bułeczki Chory kotek Chuliganka Ciasta bez pieczenia od A do Z Ciekawość Ciotki Coolman i ja Córeczka tatusia Cudaczek - Wyśmiewaczek Cudaki Opaki Cukierek dla dziadka Tadka Cukiernia w ogrodzie Czar miłości Czarodziejka Lili i świąteczna magia Czas w dom zaklęty Czerwone liście Daleki rejs Dama Kameliowa Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach Dania z piekarnika od A do Z Dekoracje na każdą okazję Dekorowanie potraw Disney:Kubuś Puchatek Do ostatniego tchu Dobra kuchnia od A do Z Dogonić rozwiane marzenia Dom nad klifem Dom nad Rozlewiskiem Dom z papieru Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię Dotknąć prawdy Dotyk zła Drugi Drzazga Dwa pstryki techniki Dwie miłości Dwoje na wirażu Dylemat doktora Andersona Dziadek na huśtawce Dzidziuś. Niewielka książeczka o wielkiej stracie Dziedzictwo Dzielny Fryderyk Dziennik Cwaniaczka. Zapiski Grega Heffleya Dziewczynka z balonikami Dziwni klienci Dżunia Edward i jego wielkie odkrycie Facet z grobu obok Filip i najazd intruzów Fryckowe lato Gagi Gangu Purpurowej Ręki Galeria uczuć Głos bez echa Gnój Grób rodzinny Grzech aniołów Gwiazd naszych wina Hakus pokus Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie Humorkowa Księga Kolorowanek i innych zabaw Henryśka drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie Herbata. Moc smaku i aromatu Hirameki Historia leśnych kochanków i inne opowiadania Historia pewnego statku. O rejsie Titanica Historia tajemniczego kucyka Hop siup Stokrotko I co teraz? Imię Twoje... Inspektor Kres i zaginiona Jajko z niespodzianką Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali Jak pracuje Święty Mikołaj? Jak to ze lnem było Japońskie łamigłówki Jeż w grzybnym lesie Jeżynka nie chce się bawić Język dwulatka Język niemowląt Julka Julka Wróbel i przygoda ze świnką Kaprysy milionera Kasia i Grześ Kasia i Kubuś. Urodziny taty Kasia i Zosia Klub Przyjaciół Kobieta niespodzianka Kochaj i jedz Brazyliszku Kolorowanka Motyle Kołysanka dla Rosalie Konik polny Kora Kradzież nad Niagarą Kronika ślubnych wypadków Król złodziei Księga motyli Księżniczka Amelia i jej pies Księżniczka i wszy Księżniczka Julka i jej kucyk Księżniczka Lena i jej chomik Księżniczka Zosia i jej kot Kto się śmieje ostatni Kto wiatr sieje Kubuś Puchatek Kwiaty na poddaszu Kwitnący krzew tamaryszku Labirynt kłamstw Lasy w płomieniach Lato szczupaka Letni kiermasz Lew Czarownica i Stara Szafa Lewandowski. Wygrane marzenia Lidka Listy Lodowa pułapka Los utracony Łatwe zupy Madzia syrenka Magia świąt. Tradycyjne przepisy kulinarne i świąteczne ozdoby Magiczna cukiernia Magiczna gondola Maksio ma kłopoty Malowany ul Malownicze Mała szansa Mały Książę Marina Martynka i Gwiazdka Michał Jakiśtam Miecz króla Szkocji Miłość nad Rozlewiskiem Moje wypieki i desery Moralność pani Piontek Mordercza gra Motyle Mój pies Bezdomny Muszka która nie umie latać Na boisku Na krawędzi Na łeb na szyję Na zakręcie Narzeczone lorda Ravensdena Natalii 5 Nic nie trwa wiecznie Niechciana prawda Niezwykły przyjaciel Noc kosa Nowy początek O Bogince Jemiole O Janku co psom szył buty O psie który jeździł koleją Obudzić szczęście Ogon Kici Ogród cieni Ogród czasu. Artystyczna kolorowanka Oplątani Mazurami Opowieść niewiernej Opowieść wigilijna Osaczona Ostateczny cel Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie P.Rosiak (nie) daje się czarnej śmierci P.Rosiak i czadowe majtki P.Rosiak i kupa śmiechu P.Rosiak i zabójczy bąk P.Rosiak superbohaterem Pamiętne lato Pampilio Pan Jaromir na tropie klejnotów Pan Soczewka na dnie oceanu Parasol Pensjonat Marzeń Pewnej wrześniowej niedzieli Piątkowska Renata Pierrota bolą kopytka Pierwsza na liście Pierwsze światła poranka Pierwszy raz Pierwszy wiosenny dzień Pies i kot w leśnym zakątku Pieśń o poranku Pięćdziesiąt twarzy Greya Płatki na wietrze Płomienie śmierci Po prostu bądź Pocałunek śmierci Pocztówka z Toronto Pod ziemią w Villette Pokuta Polka Pollyanna Powroty nad Rozlewiskiem Powrót do Lwowa Prawdziwy cud Projekt matka Przygody Małego Wodnika Przyjaciółki na zawsze Puchatkowe zabawy Pudełko ze szpilkami Quilling. Cuda z papieru Radek Szkaradek. Bekanie! Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne Rekin Śmieszek Rękawiczka Rozmowy Rzepka Sałatki od A do Z Sieroce pociągi Single Siostry Pancerne i pies Siostrzyczka Sklepik z Niespodzianką Skrawek nieba Słodki świat Julii Smak kamienicy Smak nadziei Spotkanie nad jeziorem Sprawa tchórzliwego dezertera Sprawa trzech desperado Strachozagadki Szkolna wycieczka Szkolne czary Szkoła żon Sztuka uprawiania róż z kolcami Sztuka wyboru Szukając misia Szybko i zdrowo od A do Z Śladem zbrodni Ślady krwi Ślub Ślubna przygoda Ślubny kontrakt Ta druga Tajemnica Black Rabbit Hall Tajemnica bzów Tajemnica drewnianej sowy Tajemnica gangu niebieskich Tajemnica kina Tajemnica mumii Tajemnica Namokniętej Gąbki Tajemnica szafranu Tajemnica śnieżnego potwora Tajemnica zwierząt Tajemnice Luizy Bein Tak miało być Teodor rusza z pomocą Tilly Towarzyszka Panienka Trzy oblicza pożądania Ulica Rajskich Dziewic Ulotne chwile szczęścia Uśmiech niebios W blasku miłości W kajdankach namiętności W proch i pył W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Wakacyjna opowieść Wesołe wierszyki Widok z mojego okna Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Wielka księga. Hania Humorek Wiersze dla dzieci Wiśniowy Klub Książki Wróć Alfiku! Wszystkie chwyty dozwolone Wszystkie kłamstwa Wszystko inne poczeka Wymarzony czas Wymarzony dom Wymarzony koncert Wyprawa na biegun Wyspa dla dwojga Z tęsknoty za Judy Za króla Piasta Polska wyrasta Zabawki z fantazją. Pomysły na cały rok Zabawy plastyczne dla dzieci Zabawy z mamą. Książka dla rodziców i dzieci Zagadka dna morskiego Zagadka hien cmentarnych Zagadka salamandry Zagadka zegara maltańskiego Zagadki przeszłości Zagubiona w śniegu Zając zostaje! Zakład o miłość Zamek z piasku Zamieniec Zanim nadejdzie ciemność Zapach lawendy Zapiski (pod)różne Zasupłana historia Zima Sapcia i Pufcia Zimowa przygoda Znikające wrotki Znikający króliczek Zorkownia Zosia Ernest i ktoś jeszcze Zośka Bohaterka Zośka Wspaniała Zuzanna Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką Zwykły człowiek Żegnaj szkoło - na zawsze Żona_22 Życie z drugiej ręki

Literatura (wg Katalogu Biblioteki Narodowej):

Źródło książki: