Jestem amatorką, a nie krytykiem literackim. Moje recenzje/opinie nie są profesjonalne. Piszę, bo to lubię, więc jeśli szukacie jakiejś obiektywnej, "mądrej" opinii to raczej zły adres. Od książek nie wymagam zbyt wiele, czytam głównie obyczajówki i "czytadła", czasem thrillery czy kryminały oraz sporo literatury dla dzieci. Czytanie sprawia mi przyjemność, więc zdecydowana większość recenzji jest tutaj pozytywna - książki wybieram po opisie z tyłu książki, więc wiem na co się "porywam" :)

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Zapowiedzi/nowości czerwiec 2013

Zwykle do tego wpisu przygotowuję się kilka dni.
Przeglądam strony wydawnictw oraz czerpię informacje z Waszych postów.
Tym razem czas na to nie pozwolił.
Dziś usiadłam do komputera po pracy i ...
od trzech godzin z małymi przerwami przeglądam strony wydawnictw.
Noooo .... trochę się tego nazbierało, a myślałam, że będzie mniej.

Autor: Susan Wiggs
Tytuł: Letnia kryjówka
Wydawnictwo: Mira/Harlequin

Książki Susan Wiggs mogę brać nawet w ciemno i tak wiem, że będą świetne.

Claire jest bardzo samotna. Pracuje jako prywatna pielęgniarka, żyje od zlecenia do zlecenia. Ani brzydka, ani ładna, po prostu niepozorna. Kobieta, o której od razu się zapomina. Życie rodzinne? Tak, kiedyś je miała, ale to już przeszłość.
To lato spędza w cichym pensjonacie nad jeziorem. Wspaniałe miejsce dla osoby, która od wielu lat musi się ukrywać. I Claire rzeczywiście czuje się tu bezpieczna - tak bardzo, że zapomina o zwykłej ostrożności…*********************

Autor: Alex Kava
Tytuł: Płomienie śmierci
Wydawnictwo: Mira/Harlequin

W Waszyngtonie płonie kolejny budynek… Tym razem w zgliszczach policja odnajduje ciało młodej kobiety.
Śledztwo prowadzi agentka Maggie O’Dell. Na pozór proste dochodzenie budzi traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. W płomieniach zginął ukochany ojciec Maggie, w płomieniach naraża życie przyrodni brat, który jest strażakiem.
Kolejny pożar i kolejne zwłoki… Czy seryjny podpalacz jest też seryjnym mordercą?
Śledztwo komplikuje się, wiele wątków prowadzi donikąd. A Maggie ma coraz większe powody do zmartwienia. Wyczuwa szóstym zmysłem, że ktoś ją nieustannie obserwuje. Nie wie, że ten człowiek upatrzył ją sobie na kolejną ofiarę. On lubi takie pewne siebie, inteligentne kobiety. Lubi słuchać, jak krzyczą z bólu…


**************************

Autor: Anna Ficner-Ogonowska
Tytuł: Zgoda na szczęście
Wydawnictwo: ZNAK

"Zgoda na szczęście" to trzeci tom bestsellerowej serii, w której ukazały się już "Alibi na szczęście" i "Krok do szczęścia". Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy I i II tomu!
Treść książki jest utrzymana w ścisłej tajemnicy. Autorka zapowiada, że to finał opowieści o Hani i Mikołaju. 
Możemy zdradzić, że Hania jest odważniejsza, nie obawia się swoich wyborów. Jest też przekonana, że bajka, w której znalazła się dzięki Mikołajowi, nie musi się kończyć słowami „i żyli długo i szczęśliwie”. Wystarczy jej w zupełności „i żyli długo...”.
Czy zatem nasi bohaterowie staną wreszcie na ślubnym kobiercu? 
Jak potoczą się losy Dominiki? Co zdarzy się w rodzinie pani Irenki?
Co tak naprawdę oznacza zgoda na szczęście?

*******************************

Autor: Steena Holmes
Tytuł: Szukając Emmy
Wydawnictwo: ZNAK

Megan spuściła córkę z oka tylko na kilka sekund. Wydawało się, że nic złego nie miało prawa się stać. Tymczasem mała Emma zniknęła bez śladu.
Rodzina i policjanci byli bezsilni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Mijały dni, tygodnie miesiące... Wszyscy stracili już nadzieję. Tylko Megan nie chciała pogodzić się z myślą, że nie nigdy nie odzyska córki.
Szukając Emmy to opowieść o sile matczynej miłości i o tym, jak wiara i nadzieja pozwalają pokonać największe nawet przeszkody.
****************************

Autor: Samantha Wilde
Tytuł: Mama w czterech ścianach
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa.
Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki. Na pomoc własnej mamy, zajętej planowaniem czwartego ślubu, nie ma co liczyć. Joy jest kobietą na skraju załamania nerwowego, lecz wierzy, że odrobina snu i czekolady z powodzeniem rozwiąże jej problemy… do chwili gdy w mieście zjawia się jej były chłopak. Ten sam, którego sekretnie kochała w dniu swojego ślubu. 
Joy była kiedyś ponętną i pewną siebie singielką. Kim jest teraz? Kiedy usiłuje to ustalić, jej mąż niespodziewanie znika.******************************

Autor: Lauren Willig
Tytuł: Ashford Park
Wydawnictwo: Amber

Rok 1926. Młoda piękna kobieta udaje się w zagadkową podróż z Londynu do Kenii. Na malowniczej farmie otoczonej przez plantację kawy, oszałamia ją upał i barwy Afryki. Lecz prawdziwym wstrząsem jest spotkanie z mężczyzną niewidzianym od lat...
Rok 1906, Londyn. Dwoje zakochanych wraca wieczorem z koncertu zalaną deszczem ulicą. Śpieszą się, chcą już być w domu. Nie widzą rozpędzonego powozu...
Rok 1914, posiadłość Ashford Park. W dniu, w którym na mieszkańców wspaniałej rezydencji spada wieść o wybuchu wojny, trzynastoletnia dziewczynka zakochuje się na całe życie...
Rok 1999, Nowy Jork. Młoda prawniczka, porzucona właśnie przez narzeczonego, idzie na dziewięćdziesiąte dziewiąte urodziny swojej ukochanej babki. Tam rozpocznie swoją podróż w przeszłość – aż historia zatoczy oszałamiający krąg przez całe stulecie i przez trzy kontynenty, a długo skrywana rodzinna tajemnica i niewyjawione przez dziesięciolecia dramaty ujrzą światło dzienne i pozwolą zwyciężyć miłości…
****************************
Autor: Lisa Gardner
Tytuł: Sąsiad
Wydawnictwo: Sonia Draga

Ta sprawa gwarantowała szum medialny – młoda atrakcyjna żona i matka znika bez śladu ze swego domu w Bostonie. Czteroletnia córeczka to jedyny świadek, a przystojny, tajemniczy mąż staje się głównym podejrzanym. Kiedy do niewielkiego, przytulnego domu rodziny Jones przybywa sierżant D. D. Warren, od razu wyczuwa coś niepokojącego w pozorach normalności, które para tak bardzo starała się stworzyć. Zegar tyka nieubłaganie, tymczasem Jason Jones zdaje się bardziej zaabsorbowany niszczeniem dowodów i izolowaniem swej córki niż poszukiwaniem „ukochanej” żony. Czy ten idealny mąż próbuje coś ukryć? I czy jedyny świadek zbrodni stanie się następną ofiarą zabójcy? Kolejny, nagrodzony wieloma wyróżnieniami thriller autorstwa amerykańskiej mistrzyni suspensu.

***********************************
Autor: Lisa Gardner
Tytuł: Pożegnaj się
Wydawnictwo: Sonia Draga

Agentka FBI, Kimberly Quincy, kocha swoją pracę. Jest jednak w piątym miesiącu ciąży i powinna zacząć już myśleć nie tylko o sobie. Pewnego dnia zgłasza się do niej młoda prostytutka, informując o zaginięciu koleżanki. Okoliczności, które przedstawia, są tak przerażające, że aż niewiarygodne. Kimberly, nie zważając na swój stan, daje się wciągnąć w niebezpieczną i wyrafinowaną grę z sadystycznym mordercą zafascynowanym pająkami.

Liczba zaginionych kobiet rośnie, wszystko wskazuje na to, że psychopata konsekwentnie realizuje swój plan, lecz poza garścią domysłów i pokrętnymi zeznaniami dziewczyny Kimberly nie dysponuje żadnym dowodem popełnienia zbrodni, ciał bowiem nie odnaleziono. Nie może więc liczyć na pomoc miejscowej policji. Nie zdaje też sobie sprawy, że stąpa po cienkim lodzie. Zabójca, który urzeczywistnia najgorsze kobiece koszmary, jest naprawdę blisko...
********************
Autor: Titania Hardie
Tytuł: Dom wiatru
Wydawnictwo: Sonia Draga

San Francisco 2007. Madeline Moretti opłakuje narzeczonego. Nic już jej nie sprawia radości. Babcia, Włoszka z pochodzenia, wysyła ją do Toskanii, by tam podleczyła zbolałą duszę. Tutaj Maddie zagłębia się w zagadkę ruin starej willi. Zniszczona setki lat wcześniej w wigilię Dnia Świętej Agnieszki, żyje w pamięci współczesnych jako Casa ale Vento – Dom Wiatru.

Toskania 1347. Mia nie mówi od śmierci swojej matki. Mieszka z ukochaną ciotką. Pewnej ciemnej nocy w ich willi, leżącej na pątniczym szlaku, szuka schronienia tajemnicza para. Przyzwyczajona do goszczenia pielgrzymów, Mia nie może oderwać wzroku od młodej kobiety – promiennej i uroczej, ale bardzo tajemniczej. Nie wiadomo, jak ma na imię, skąd pochodzi i dlaczego o jej obecności nikt nie może się dowiedzieć.

*************************
Autor: Nora Roberts
Tytuł: Dom na Skarpie
Wydawnictwo: G+J

Dom na Skarpie od ponad trzech wieków góruje nad Whisky Beach, strzegąc wybrzeży oraz tajemnic urokliwego miasteczka. Dla wakacyjnych turystów jest perłą w koronie przepięknej okolicy, dla miejscowych symbolem i legendą, dla Eliego Landona zaś rodzinnym domem. 

Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z którą się rozwodził. Nie znaleziono dowodów jego winy, więc nie trafił do więzienia, lecz jego reputacja legła w gruzach. Po psychicznym załamaniu zaszywa się w Domu na Skarpie, by leczyć rany. 

Kiedy ukochana babcia Eliego jedzie do Bostonu, gdzie dochodzi do siebie po groźnym upadku, domem zajmuje się Abra Walsh – joginka, jubilerka i fizjoterapeutka. Ta wszechstronna kobieta o wielkim sercu gotowa jest zaopiekować się każdym potrzebującym, nawet wbrew jego woli, i tym razem bierze na celownik Eliego. 

Adwokat po przejściach szybko odkrywa, że już nie wyobraża sobie życia bez Abry, jej gotowania, sprzątania, masażów. Przy niej nie czuje się jak ofiara i postanawia oczyścić swoje dobre imię, rozwikłując sprawę morderstwa żony. Liczne sekrety Domu na Skarpie przyciągają jednak kogoś, kto nienawidzi Eliego i pragnie go pogrążyć. Wielosetletnie pogłoski i podania mogą sprawić, że Abra i Eli stracą nie tylko reputację, ale i życie. 

Namiętność i obsesja, poczucie humoru i gorące uczucia – to znajdziesz w tej powieści o dwojgu ludziach, którzy otwierają się na prawdę i na siebie nawzajem. 

*******************************************

Na koniec ciekawostka na rynku wydawniczym.
Całkiem nowa seria KISS Wydawnictwa Harlequin:)
Pewnie wszyscy o niej słyszeliście czy widzieliście.
Jest niezwykle kolorowa i energetyczna - barwne okładki przyciągają wzrok.
Mam nadzieję, że i treść będzie równie ciekawa.
Na szczęście już niedługo będę mogła się przekonać :)EDIT:
Zapomniałam o książce, która zainteresowała mnie na innym blogu...
Dzięki Agnesto za przypomnienie :)

Autor: Anna Klara Majewska
Tytuł: Rok na Majorce
Wydawnictwo: Wielka Litera

Magda, młoda, niezależna i atrakcyjna pani architekt musi zacząć wszystko od nowa. Po rozwodzie z mężem i rozstaniu z kochankiem postanawia spakować swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wyprowadzić się z synem na idylliczną Majorkę. Marzy jej się raj na ziemi, ale okazuje się, że la isla bonita wcale nie jest tak sielankowa. W urokliwym domku wymagającym ciągłego remontu trzeba najpierw nauczyć się żyć pod jednym dachem z jaszczurkami, znaleźć wspólny język z ekscentrycznym przyjacielem-gejem i dobroduszną seksbombą z Czech. W międzyczasie Magda próbuje przekonać tubylców, że sernik i makowiec to najlepsze specjały pod majorkińskim słońcem i, co najtrudniejsze, raz na zawsze pożegnać się z manią kompulsywnego kupowania zbyt drogich butów.

40 komentarzy:

 1. Madzia po raz kolejny widzę że mamy podobne gusta czytelnicze :) przeczytałabym chyba wszystkie te książki... na szczęście 3 będę miała okazję na pewno... a reszta pewnie kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewelinko, a które będziesz miała?

   Usuń
  2. "Płomienie śmierci" wybrałam, więc liczę że dostanę. A dwa pierwsze KISSy już mam :)

   Usuń
  3. O widzisz, to obie na pewno będziemy miały te same książki :)
   Ja jednak liczę, że w ciągu trzech najbliższych miesięcy coś z tej listy jeszcze dokupię.
   Teraz mam nie najlepszy miesiąc, bo w czerwcu urodziny mają wszyscy moi siostrzeńcy i córka Dawida, a w lipcu ślub siostry.

   Usuń
  4. czyli podobny gust się potwierdza :)
   "Rok na Majorce" i "Zgodę na szczęście" - te dwie chciałabym najbardziej z tego zestawienia...
   no to ładnie Ci się kroją wydatki...

   Usuń
  5. Już pisałam w komentarzu niżej, że na trylogię Pani Ficner - Ogonowskiej cierpliwie poczekam do listopada, kiedy to będą moje urodziny. Poproszę siostry i mamę o zakupienie mi po jednej części na prezent i akurat będzie :)

   Usuń
  6. ja mam już "Alibi na szczęście" więc zostają mi tylko i aż dwie części... a urodziny i imieniny już za mną w tym roku :(

   Usuń
 2. Wszystkie te książki wydają się warte przeczytania. Mnie tylko ciągle brakuje czasu...

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, aż jestem zła na siebie, bo cała półka książek nieczytanych, a co miesiąc trafia się coś nowego wspaniałego do przeczytania "na już".

   Usuń
 3. Na mojej półce musi stanąć książka Alex Kavy oraz Nory Roberts. Żałuję, że z kupnem będę musiała troszeczkę poczekać, bo niestety uginają się regały od nieprzeczytanych jeszcze lektur. Mam również ogromną ochotę na książkę "Zgoda na szczęście". Jeszcze nie czytałam żadnej książki tej autorki, ale chyba pora zacząć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie czytałam jeszcze trylogii Pani Ficner - Ogonowskiej. Chyba poczekam cierpliwie do listopada a wtedy zażyczę sobie na urodziny po jednym tomie od sióstr i mamy - akurat będą trzy książki :)

   Usuń
 4. Faktycznie czerwiec obfituje w wspaniałości ;) Najchętniej to bym wszystkie przeczytała, tylko kiedy i za co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobne dylematy.
   Ty chociaż czytasz o wiele szybciej niż ja.

   Usuń
 5. Czekam na Ficner - Ogonowską, ale ona dopiero 4 lipca:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej to wybiegłam przed szereg... nie doczytałam daty.

   Usuń
 6. Czy to będzie niestosowne, jak bym chciała wszystkie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestosowne? Spokojnie zawsze masz na obronę to, że ta moja lista jest po ostrej selekcji - przecież mogłam wybrać o wiele więcej tytułów :)

   Usuń
 7. "Dom na skarpie" i "Letnia kryjówka" to pozycje, na które czekam z niecierpliwością :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu czyli lubisz się zaszyć z bohaterami w miłym, cichym, przytulnym miejscu...

   Usuń
 8. Najciekawiej prezentuje się "Dom wiatru", ale i pozostałe propozycje Soni Dragi są godne uwagi:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie wybór najciekawszej pozycji jest trudny, bo tematyka tych książek i gatunki są bardzo różne.

   Usuń
 9. O, nowa Nora! A ja mam tyle nie przeczytanych na półce...
  Do tego zestawu dodałabym "Rok na Majorce" wyd. Wielka Litera
  Agnesto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja!
   U kogoś na blogu widziałam ten tytuł i wypadł mi z pamięci, a w swoich ulubionych linkach nie mam akurat adresu Wydawnictwa Wielka Litera. Dzięki za przypomnienie.

   Usuń
  2. Już sobie uzupełniłam, a przy okazji dodałam wydawnictwo do ulubionych stron :)

   Nie przeszkadza mi, że w książce powielono pewien schemat. Lubię takie książki i dają mi one dużą przyjemność z czytania.

   Usuń
 10. Świetny zestaw. Chętnie przeczytałabym wszystkie . Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 11. Posiadam "Alibi na szczęście", więc pewnie po tej lekturze będę chciała zapoznać się z kolejnymi częściami, zatem przydałaby mi się "Zgoda na szczęście". Ponadto "Szukając Emmy" i "Mama w czterech ścianach" to książki, które chętnie ujrzałabym na swojej półce. A z nową serią KISS będę miała okazję zapoznać się, co mnie cieszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już dwa tytuły z serii KISS mam, Ty pewnie też je dziś dostałaś. Niebawem przekonamy się czy seria rzeczywiście jest tak zabawna jak zapowiadają :)

   Usuń
 12. Zdecydowanie sięgnęłabym po Lise Gardner :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się z jej książkami akurat tak nie spieszy. Takie książki wolę czytać w okresie wakacji. W roku szkolnym raczej coś spokojniejszego :)

   Usuń
 13. Hej :)
  nominowałam Cię do nowej zabawy - patrz druga część pod żółtym obrazkiem ;)
  mojeprzemiany.blox.pl/2013/06/Liebster-Award-x-2.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za nominację. Zajrzę tam, ale jak znajdę dłuższą chwilę, bo ostatnio ciężko z czasem.

   Usuń
 14. Wszystkie są godne uwagi:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie są też takie, które przeoczyłam w morzu zapowiedzi.

   Usuń
 15. Sporo ciekawych pozycji, szczególnie te łączące przeszłość z teraźniejszością i książki Lisy Gardner.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze tylko dodatkowy czas wolny i byłoby super.

   Usuń
 16. Każdą chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Krótkie streszczenia, a potrafią zachęcić do czytania. "Szukając Emmy" Steena Holmes oraz "Mama w czterech ścianach" Samantha'y Wilde to książki, które z podanych najbardziej chciałabym przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tytuły

1001 potwornych rzeczy do odnalezienia 5 sekund do io A jeśli ciernie... A między nami ocean... Adela Afryka Agnieszka opowiada bajkę Alicja Anielka Anioły powodzi Antek Apolejka i jej osiołek Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Aprilek Arcydzieła do kolorowania Atlas anatomiczny Australijczyk w Italii Awaria małżeńska Bajki od św. Mikołaja Baranek Bronek Basia i alergia Basia i podróż Basia i urodziny w muzeum Beki smarki pierdy czyli co się dzieje w moim ciele Beverly Hills Beverly Hills 90210 Bez przebaczenia Bliski Wschód Blondynka w Indiach Blondynka w Meksyku Bluszcz prowincjonalny Bogusia Boże Narodzenie. Kuchnia świąteczna Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje i smakołyki Cappuccino Chcę być jak agent Chleby bułki bułeczki Chory kotek Chuliganka Ciasta bez pieczenia od A do Z Ciekawość Ciotki Coolman i ja Córeczka tatusia Cudaczek - Wyśmiewaczek Cudaki Opaki Cukierek dla dziadka Tadka Cukiernia w ogrodzie Czar miłości Czarodziejka Lili i świąteczna magia Czas w dom zaklęty Czerwone liście Daleki rejs Dama Kameliowa Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach Dania z piekarnika od A do Z Dekoracje na każdą okazję Dekorowanie potraw Disney:Kubuś Puchatek Do ostatniego tchu Dobra kuchnia od A do Z Dogonić rozwiane marzenia Dom nad klifem Dom nad Rozlewiskiem Dom z papieru Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię Dotknąć prawdy Dotyk zła Drugi Drzazga Dwa pstryki techniki Dwie miłości Dwoje na wirażu Dylemat doktora Andersona Dziadek na huśtawce Dzidziuś. Niewielka książeczka o wielkiej stracie Dziedzictwo Dzielny Fryderyk Dziennik Cwaniaczka. Zapiski Grega Heffleya Dziewczynka z balonikami Dziwni klienci Dżunia Edward i jego wielkie odkrycie Facet z grobu obok Filip i najazd intruzów Fryckowe lato Gagi Gangu Purpurowej Ręki Galeria uczuć Głos bez echa Gnój Grób rodzinny Grzech aniołów Gwiazd naszych wina Hakus pokus Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie Humorkowa Księga Kolorowanek i innych zabaw Henryśka drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie Herbata. Moc smaku i aromatu Hirameki Historia leśnych kochanków i inne opowiadania Historia pewnego statku. O rejsie Titanica Historia tajemniczego kucyka Hop siup Stokrotko I co teraz? Imię Twoje... Inspektor Kres i zaginiona Jajko z niespodzianką Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali Jak pracuje Święty Mikołaj? Jak to ze lnem było Japońskie łamigłówki Jeż w grzybnym lesie Jeżynka nie chce się bawić Język dwulatka Język niemowląt Julka Julka Wróbel i przygoda ze świnką Kaprysy milionera Kasia i Grześ Kasia i Kubuś. Urodziny taty Kasia i Zosia Klub Przyjaciół Kobieta niespodzianka Kochaj i jedz Brazyliszku Kolorowanka Motyle Kołysanka dla Rosalie Konik polny Kora Kradzież nad Niagarą Kronika ślubnych wypadków Król złodziei Księga motyli Księżniczka Amelia i jej pies Księżniczka i wszy Księżniczka Julka i jej kucyk Księżniczka Lena i jej chomik Księżniczka Zosia i jej kot Kto się śmieje ostatni Kto wiatr sieje Kubuś Puchatek Kwiaty na poddaszu Kwitnący krzew tamaryszku Labirynt kłamstw Lasy w płomieniach Lato szczupaka Letni kiermasz Lew Czarownica i Stara Szafa Lewandowski. Wygrane marzenia Lidka Listy Lodowa pułapka Los utracony Łatwe zupy Madzia syrenka Magia świąt. Tradycyjne przepisy kulinarne i świąteczne ozdoby Magiczna cukiernia Magiczna gondola Maksio ma kłopoty Malowany ul Malownicze Mała szansa Mały Książę Marina Martynka i Gwiazdka Michał Jakiśtam Miecz króla Szkocji Miłość nad Rozlewiskiem Moje wypieki i desery Moralność pani Piontek Mordercza gra Motyle Mój pies Bezdomny Muszka która nie umie latać Na boisku Na krawędzi Na łeb na szyję Na zakręcie Narzeczone lorda Ravensdena Natalii 5 Nic nie trwa wiecznie Niechciana prawda Niezwykły przyjaciel Noc kosa Nowy początek O Bogince Jemiole O Janku co psom szył buty O psie który jeździł koleją Obudzić szczęście Ogon Kici Ogród cieni Ogród czasu. Artystyczna kolorowanka Oplątani Mazurami Opowieść niewiernej Opowieść wigilijna Osaczona Ostateczny cel Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie P.Rosiak (nie) daje się czarnej śmierci P.Rosiak i czadowe majtki P.Rosiak i kupa śmiechu P.Rosiak i zabójczy bąk P.Rosiak superbohaterem Pamiętne lato Pampilio Pan Jaromir na tropie klejnotów Pan Soczewka na dnie oceanu Parasol Pensjonat Marzeń Pewnej wrześniowej niedzieli Piątkowska Renata Pierrota bolą kopytka Pierwsza na liście Pierwsze światła poranka Pierwszy raz Pierwszy wiosenny dzień Pies i kot w leśnym zakątku Pieśń o poranku Pięćdziesiąt twarzy Greya Płatki na wietrze Płomienie śmierci Po prostu bądź Pocałunek śmierci Pocztówka z Toronto Pod ziemią w Villette Pokuta Polka Pollyanna Powroty nad Rozlewiskiem Powrót do Lwowa Prawdziwy cud Projekt matka Przygody Małego Wodnika Przyjaciółki na zawsze Puchatkowe zabawy Pudełko ze szpilkami Quilling. Cuda z papieru Radek Szkaradek. Bekanie! Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne Rekin Śmieszek Rękawiczka Rozmowy Rzepka Sałatki od A do Z Sieroce pociągi Single Siostry Pancerne i pies Siostrzyczka Sklepik z Niespodzianką Skrawek nieba Słodki świat Julii Smak kamienicy Smak nadziei Spotkanie nad jeziorem Sprawa tchórzliwego dezertera Sprawa trzech desperado Strachozagadki Szkolna wycieczka Szkolne czary Szkoła żon Sztuka uprawiania róż z kolcami Sztuka wyboru Szukając misia Szybko i zdrowo od A do Z Śladem zbrodni Ślady krwi Ślub Ślubna przygoda Ślubny kontrakt Ta druga Tajemnica Black Rabbit Hall Tajemnica bzów Tajemnica drewnianej sowy Tajemnica gangu niebieskich Tajemnica kina Tajemnica mumii Tajemnica Namokniętej Gąbki Tajemnica szafranu Tajemnica śnieżnego potwora Tajemnica zwierząt Tajemnice Luizy Bein Tak miało być Teodor rusza z pomocą Tilly Towarzyszka Panienka Trzy oblicza pożądania Ulica Rajskich Dziewic Ulotne chwile szczęścia Uśmiech niebios W blasku miłości W kajdankach namiętności W proch i pył W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Wakacyjna opowieść Wesołe wierszyki Widok z mojego okna Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Wielka księga. Hania Humorek Wiersze dla dzieci Wiśniowy Klub Książki Wróć Alfiku! Wszystkie chwyty dozwolone Wszystkie kłamstwa Wszystko inne poczeka Wymarzony czas Wymarzony dom Wymarzony koncert Wyprawa na biegun Wyspa dla dwojga Z tęsknoty za Judy Za króla Piasta Polska wyrasta Zabawki z fantazją. Pomysły na cały rok Zabawy plastyczne dla dzieci Zabawy z mamą. Książka dla rodziców i dzieci Zagadka dna morskiego Zagadka hien cmentarnych Zagadka salamandry Zagadka zegara maltańskiego Zagadki przeszłości Zagubiona w śniegu Zając zostaje! Zakład o miłość Zamek z piasku Zamieniec Zanim nadejdzie ciemność Zapach lawendy Zapiski (pod)różne Zasupłana historia Zima Sapcia i Pufcia Zimowa przygoda Znikające wrotki Znikający króliczek Zorkownia Zosia Ernest i ktoś jeszcze Zośka Bohaterka Zośka Wspaniała Zuzanna Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką Zwykły człowiek Żegnaj szkoło - na zawsze Żona_22 Życie z drugiej ręki

Literatura (wg Katalogu Biblioteki Narodowej):

Źródło książki: