Jestem amatorką, a nie krytykiem literackim. Moje recenzje/opinie nie są profesjonalne. Piszę, bo to lubię, więc jeśli szukacie jakiejś obiektywnej, "mądrej" opinii to raczej zły adres. Od książek nie wymagam zbyt wiele, czytam głównie obyczajówki i "czytadła", czasem thrillery czy kryminały oraz sporo literatury dla dzieci. Czytanie sprawia mi przyjemność, więc zdecydowana większość recenzji jest tutaj pozytywna - książki wybieram po opisie z tyłu książki, więc wiem na co się "porywam" :)

czwartek, 3 stycznia 2013

Wyzwania czytelnicze 2013, w których zamierzam wziąć udział


Uwaga! 
Zasady i objaśnienia wyzwań zaczerpnęłam z blogów organizatorów bez ich wiedzy i pozwolenia. Mam jednak nadzieję, że nie będą mieli mi tego za złe, bo jest to po części promowanie ich przedsięwzięć. Jeśli jednak ktoś z organizatorów poniższych wyzwań poczuł się urażony proszę o informację, a od razu usunę ten fragment posta.

Wyzwanie Ejotka Pod hasłem

ZASADY WYZWANIA:
 • start wyzwania: 1 stycznia 2013 r.; przypuszczalny termin zakończenia: 31 grudnia 2013 r.
 • w wyzwaniu może wziąć udział każda osoba, niekoniecznie posiadająca bloga
 • do wyzwania można przystąpić w dowolnym momencie
 • wyzwanie z każdym nowym HASŁEM trwa miesiąc kalendarzowy
 • wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej JEDNEJ, dowolnej książki miesięcznie, która będzie zgodna z podanym przeze mnie HASŁEM
 • na swoim blogu zamieszczamy recenzję przeczytanej książki, lub chociaż krótką notatkę, a pod postem z nowym hasłem, podajemy link do niej. Na dole recenzji proszę o umieszczenie informacji, że książka została przeczytana w ramach tego wyzwania. Można też zamieścić baner.
 • Osoby, które nie posiadają bloga, zostawiają w komentarzu informację co przeczytały lub przesłać do mnie recenzję to opublikuję na moim blogu wraz z podpisem autora (nie jest to konieczne, tylko gdyby ktoś miał ochotę)
 • Co miesiąc, w odrębnym poście, zamieszczę podsumowanie z Waszymi osiągnięciami czytelniczymi oraz podam nowe HASŁO.

* * * * * * * * * *

Wyzwanie Sardegny Trójka e-pik

Zasady zabawy:
*  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
*  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
*  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech zaproponowanych przeze mnie gatunków powieści
*  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
* osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik"i podanie linka do odpowiedniego posta albo tej strony
*  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii. Mogą toteż  oczywiście zrobić wcześniej.
W Trójkę e-pik bawimy się już od lutego 2012 roku. Każdy miesiąc ma swoje charakterystyczne 3 gatunki.
* * * * * * * * * *

do 30 września 2013


Warunki wzięcia udziału:
 1. Wyzwanie trwa od 12 października 2012 do 30 września 2013.
 2. W tym czasie należy przeczytać przynajmniej 12 książek polskich autorów.
 3. Do wyzwania można przystąpić w każdym momencie. Zgłaszamy chęć uczestnictwa pod tą notką lub zakładką "Polacy nie gęsi" podając nick i adres bloga.
 4. Na swoim blogu zamieszczamy recenzję lub przynajmniej krótką opinię na temat każdego przeczytanego utworu biorącego udział w wyzwaniu.
 5. Za każdym razem, gdy taka recenzja się u Was pojawi, dajecie mi o tym znać, a ja w zakładce "Polacy nie gęsi" zamieszczę do niej link.
 6. U dołu recenzji napiszcie, że bierze ona udział w wyzwaniu - może zachęcicie innych do wzięcia udziału w projekcie?
 7. Na górze notki jest baner z tytułem wyzwania, który możecie umieścić u siebie na blogu w notce recenzującej książkę lub w jednej z blogowych ramek. Nie jest to warunek obowiązkowy, ale będzie mi miło jeśli taki baner się u Was pojawi.
 8. Dla uczestnika wyzwania, który spisze się najlepiej (czyli przeczyta najwięcej polskich książek, ale i będzie potrafił o nich ciekawie napisać, przewidziany jest drobny upominek)

* * * * * * * * * *


Wyzwanie Jenah Z literą w tle


Zasady:
 1. Udział w wyzwaniu może wziąć każdy, kto tylko ma na to ochotę.
 2. Każdego miesiąca zostanie wytypowana litera, która będzie wskazywać na pierwszą literę nazwiska autora książki. Książkę tę oczywiście należy przeczytać :)
 3. Warunkiem uczestnictwa w wyzwaniu jest podanie w komentarzu pod tym postem - nazwiska autora, tytuł książki oraz linku odsyłającego do własnej recenzji lub opinii. Uwaga! Będę brać pod uwagę tylko te recenzje, które pojawią się w danym miesiącu.
 4. Na koniec każdego miesiąca będę robić podsumowanie.
 5. Proszę również o zamieszczenie banera na swoim blogu lub informacji odsyłającej do strony z tym wyzwaniem.
* * * * * * * * * *

Wyzwanie Kasi J. Book-Trotter


Zasady:
 1. Co miesiąc będziemy wybierać literaturę innego kraju i czytać przynajmniej jedną książkę wchodzącą w jej skład.
 2. Do wyzwania można dołączyć w każdej chwili. Wystarczy tylko zgłosić chęć udziału pod postem.
 3. Po przeczytaniu i opublikowaniu recenzji książki przeczytanej w ramach wyzwania, należy wkleić link pod postem, w którym był zaprezentowany wybór literatury na dany miesiąc. Resztą zajmie się już moja skromna osoba ;)
 4. Pod napisaną przez Was recenzją, należy także umieścić informację, że dana książka została przeczytana w ramach wyzwania Book-Trotter, podlinkowaną do tego posta.
 5. Jeśli nie prowadzisz bloga, ale chciałbyś przyłączyć się do zabawy, wystarczy jedynie podać, jakie książki przeczytałeś/aś w ramach wyzwania.

* * * * * * * * * *Cel:Celem wyzwania czytelniczego Z półki jest sięgnięcie po książki zakupione przed 1 stycznia 2013 r.
Zasady:
 • wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2013
 • do wyzwania można dołączyć w dowolnym momencie
 • uczestnikiem wyzwania może zostać każda osoba, która posiada własny blog LUB konto na dowolnym serwisie książkowym (np. Good ReadsBiblioNETkaLubimy CzytaćNa kanapie itd.)
 • istnieje 7 poziomów wyzwania
 • każdy uczestnik sam wybiera planowaną liczbę książek, z którymi ma zamiar się zapoznać w 2013 r. (oczywiście deklarując, np. poziom 3, nie oznacza to, że nie można potem czytać kolejnych tytułów)
 • zamieszczenie recenzji przeczytanych tytułów nie jest obowiązkowe
 • książki czytane w ramach tego wyzwania, można śmiało łączyć z innymi wyzwaniami czytelniczymi
 • aby zapisać się, należy skorzystać z poniższego formularza; jako link można podać adres bloga, osobny post, w którym będą zamieszczone tytuły przeczytanych książek, bądź też stronę “Z półki”
 • osoby, które nie posiadają bloga, powinny utworzyć osobną półkę (nazwa dowolna, choć dobrze by było, aby w jakiś sposób nawiązywała do wyzwania) w wybranym przez siebie serwisie, a następnie podać do niej link, używając poniższego formularza
 • e-książki oraz audiobooki także się liczą (ale tylko te, które zostały zakupione przed 2013 r.)
Poziomy:
Poziom 1 – liczba przeczytanych książek “z półki” – od 1 do 5
Poziom 2 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 6-10
Poziom 3 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 11-15
Poziom 4 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 16-20
Poziom 5 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 21-25
Poziom 6 – liczba przeczytanych książek “z półki” – 26-30
Poziom “Mistrz” – liczba przeczytanych książek “z półki” – powyżej 31

* * * * * * * * * *

Wyzwanie Książkowej Przeczytam tyle, ile mam wzrostu

Hej! ;)
Zawsze chciałam założyć jakieś ciekawe wyzwanie, i mimo że nie wymyśliłam tego sama, wydaje mi się, że to będzie idealne. Zapisane osoby będą miały obowiązek podsyłać mi linki do recenzji razem ze cm (grzbiet książki). Nie musicie się trudzić z dodawaniem, wystarczy link, żeby nie było zamieszania, a ja będę dodawała. ;) Podliczać również będę ja (postaram się aktualizować na bieżąco), ale będziecie mieli wgląd normalnie, klikając w listę uczestników.

Jeśli przeżyjemy koniec świata (oby, mam jeszcze tyle książek do przeczytania!), wyzwanie będzie trwało od 1 stycznia 2013 do 28 grudnia 2013. Czemu? Bo jeśli będzie dużo osób, potrzeba trochę czasu, żeby podliczyć wyniki :) 

* * * * * * * * * *

Wyzwanie Książkówki i Legera Zasady akcji:


1. Na początku każdego miesiąca uczestnikom konkursu jest przedstawiona lista lektur.
2. W każdym miesiącu czytamy lektury kolejnej klasy szkoły podstawowej. We wrześniu - klasa pierwsza, a każdy kolejny miesiąc - kolejna klasa.
3. Każdy uczestnik wyraża chęć udziału w akcji pod postem informującym o liście lektur odpowiadającej każdemu miesiącowi.
4. Dołączyć do zabawy można w dowolnym momencie do tygodnia przed zakończeniem czytania lektur którejkolwiek klasy.
5. W zabawie mogą brać udział osoby posiadające bloga.
6. Blogerzy (blogi o książkach) muszą zamieścić recenzje (bądź krótkie opinie, ale o przyzwoitej długości) o przeczytanej lekturze.
7. Pod każdą opinią / recenzją musi znaleźć się informacja, że daną książkę przeczytało się w ramach akcji "Niezapomniane lektury z naszego dzieciństwa". Należy umieścić podlinkowany baner akcji. 

* * * * * * * * * *
Moje wyzwanie Odnajdź w sobie dziecko

Zasady wyzwania:
 1. Do wyzwania mogą przyłączyć się wszyscy chętni, którzy posiadają bloga.
 2. Do wyzwania można przyłączyć się w dowolnym czasie. Wyzwanie trwa od 1 stycznia 2013 do 31 grudnia 2013 roku.
 3. Zadaniem uczestników będzie przeczytanie minimum jednej książki dla dzieci na miesiąc (decyduje data przyłączenia się do wyzwania np. osoba, która zapisze się 15 maja 2013 roku, musi przeczytać minimum jedną książkę w maju i każdym kolejnym miesiącu).
 4. Wśród przeczytanych w wyzwaniu książek musi być po minimum 5 książek wydanych po 2000 roku i minimum 5 tych z lat dzieciństwa (w pozostałe dwa miesiące wybieracie książki z grupy, która bardziej Wam odpowiada).
 5. Recenzje książek zamieszczamy na swoich blogach, a następnie zostawiamy link, pod postem organizacyjnym, który pojawi się na początku każdego miesiąca.
 6. Uczestników proszę o podlinkowanie banerka informującego o wyzwaniu, w pasku bocznym lub specjalnej zakładce na swoim blogu. Pod recenzjami książek przeczytanych w ramach wyzwania również proszę umieścić nazwę wyzwania.
* * * * * * * * *
Zasady:
1.       W ciągu miesiąca czytamy co najmniej jedną książkę odpowiadającą zadanemu tematowi  - tematy będą się zmieniać co miesiąc.
2.       O ile nie wynika to z tematu, mogą to być książki z każdego gatunku, również literatura faktu.
3.       Do wyzwania można zgłosić się w każdej chwili, umieszczając komentarz pod tym postem.
4.       Po przeczytaniu i zrecenzowaniu umieszczajcie link również w komentarzu pod tym postem.
5.       Do realizacji wyzwania wystarczy przeczytać jedną książkę miesięcznie, ale oczywiście można więcej.
6.       Nie ma obowiązku udziału co miesiąc, chodzi o zabawę, a co za tym idzie – przyjemność z czytania.
7.       Wystarczy luźny, nawet symboliczny związek książki z tematem.
8.       Na początku następnego miesiąca opublikuję podsumowanie i temat na następny miesiąc.
9.       Do wyzwania może przystąpić każdy, jeśli nie masz bloga, zamiast linka do recenzji umieść  tytuł i autora przeczytanej książki.
Ponieważ niektóre miasta dochrapały się sporej literatury (patrz: Wrocław), a inne prawie żadnej (czy jest w ogóle coś o Rzeszowie?), podawanie konkretnego miasta mogłoby się czasem okazać karkołomne. Dlatego tematy będą się odwoływać do regionu geograficznego, gatunku, funkcji miasta, a czasem rzeczywiście będzie to konkretne miasto (tylko wtedy, kiedy literatura o nim jest pokaźna) – postaram się aby były maksymalnie szerokie zakresowo. Tym sposobem każdy znajdzie coś dla siebie i może uda mu się za jednym zamachem zrealizować też inne wyzwania.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Dodatkowo będę współtworzyła blogi:oraz27 komentarzy:

 1. Ha! Dzięki Tobie trafiłam ( zastanawiam się dlaczego dopiero teraz?!) do Polacy nie gęsi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz jak to dobrze do mnie czasem wpadnąć :)))

   Usuń
  2. Ja do Ciebie wpadam regularnie :P ale nie zawsze komentuje :) To jak w większości przypadkach:)

   Usuń
  3. Tak wiem, droczę się tylko :)
   W końcu ja u Ciebie też przemykam jak cień :p

   Usuń
 2. O jak miło, że i nasze wyzwanie padło w Twoich planach. Super! :)

  P.S. Popraw proszę Lagera na Legera - tak jest prawidłowo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuś - poprawiłam :)
   Nie wiem dlaczego, ale ciągle się przy nim mylę :(

   Usuń
 3. O matulu, ile tego jest! W wolnej chwili przejrzę je dokładnie i może zapiszę się do jakiegoś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie gwarantuję, że w każdym z tych wyzwań wezmę udział każdego miesiąca, ale one ułatwiają mi wybór literatury spośród piętrzących się, nieczytanych stosików.
   Dzięki nim uniknę odwiecznych dylematów "co czytać następne", dzięki zawężonym kryteriom łatwiej jest coś wybrać :)

   Usuń
 4. Dużo tego:) Ja biorę udział w części, chociaż w zeszłym miesiącu trochę klapa mi wyszła:(
  Powodzenia w nowym roku!(:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie zawsze mi się udaje. Zwłaszcza w Trójce e-pik choć to wyzwanie podoba mi się najbardziej.

   Usuń
 5. cieszę się, że jestem w Twoich planach z moim wyzwaniem :)
  "bez mojej zgody" - nie mam nic przeciw, faktycznie to reklama jest

  ileż wyzwań... u mnie też sporo, nie wiem jak podołam, ale jako że jedne z innych wynikają, inne połączyć można, nie zawsze w miesiącu udział brać trzeba to jakoś można dać radę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sporo tych wyzwań :) życzę Ci, aby bezproblemowo udało Ci się sprostać każdemu z nich :)

   a podpinam swój komentarz pod ejotka, bo kurde nie widzę możliwości dodawania normalnie komenta... może coś z moją przeglądarką, ale na niektórych blogach spotykam się z takich problemem
   dotąd u Ciebie nie było kłopotu, ale coś teraz się porobiło :/

   Usuń
  2. Ejotku bardzo podoba mi się pomysł na Twoje wyzwanie. Jestem strasznie ciekawa jakie będą pozostałe hasła.

   Właśnie, dobrze, że wyzwania można łączyć, bo czasem jedna książka może odpowiadać kilku wyzwaniom.

   Usuń
  3. Miłośniczko Książek mnie też się czasem tak robi u innych, ale jak wchodzę następnego dnia na ten sam post jest już "normalnie".

   Usuń
  4. Ejotek się przecież za podpięcie nie gniewa :)

   Postaram się, żeby były to ciekawe hasła, myślę intensywnie
   Cieszy mnie to, że się pomysł spodobał, bo tyle tych wyzwań jest, że się bałam o brak chętnych.

   Całe szczęście, że można łączyć, bo inaczej to nie dałoby się brać udziału w tyly wyzwaniach.. a szkoda, bo tyle jest ciekawych...

   Usuń
 6. Wow ile wyzwań, życzę powodzenia.
  Ja biorę udział w 5 wyzwaniach, nawet pokrywających się z Twoimi :) Z półki, Niezapomniane lektury ..., Polacy nie gęsi ..., Trójka e-pok, Pod hasłem.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu niektóre dość mocno się pokrywają np. "w wyzwaniu przeczytam tyle, ile mam wzrostu" będą wszystkie przeczytane książki (aż do osiągnięcia pułapu). W wyzwaniu miejskim książki będą się pokrywały z wyzwaniem "Polacy nie gęsi..." itd.

   Usuń
 7. Muszę się zastanowić, czy poczułam się urażona.......
  Żartuję! :) Przecież to doskonała reklama, więc nie pozostaje mi nic innego, jak jeszcze Ci podziękować :) Więc - DZIĘKUJĘ :)

  Życzę powodzenia i wielu cudownych książek przeczytanych w ramach wyzwań :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dużo tych wyzwań - jest w czym wybierać! Ja sama po sobie zauważyłam, że niezbyt dobrze czuję się w wyzwaniach, które narzucają pewien termin dotyczący przeczytania danej książki, a ściślej, np. przeczytanie przynajmniej jednej pozycji w przeciągu miesiąca. Niezbyt dobrze czuję się w takich wyzwaniach. A kusi mnie "Z półki". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie we wszystkich wyzwaniach jest narzucany termin, w niektórych tylko tematyka lub rodzaj książek.

   Usuń
 9. Fiu, fiu - ambitnie. :)
  Ja biorę udział w pięciu z wymienionych, ale i to mnie czasami przerasta. =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to świetna zabawa i świetna mobilizacja, więc się staram.
   Tyle, że ostatnio więcej przebywam na blogu niż z książką.

   Usuń
 10. A ja wybrałam dla siebie dwa wyzwania. Z półki i Polacy nie gęsi... Lubię polską literaturę i przynajmniej jedną książkę na pewno w ciągu miesiąca przeczytam. A na półce mam coś dużo książek do przeczytania. Trzeba to w końcu ogarnąć. Myślę, że wyzwanie "Z półki" mi w tym pomoże.
  Zapisuję się.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile wyzwań, ja będę brała udział Z półki:)

  OdpowiedzUsuń
 12. zajrzyj dziś do mnie
  najnowsza notka powinna Cię zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa dziękuję :)
   Hurra, hurra, hurra :)

   Usuń
 13. Wow! Ile wyzwań - jak tu znaleźć czas na wszystkie? Ja wezmę udział (z tego co spojrzałam) w dwóch :)
  Z półki 2013 i Polacy nie gęsi :) A i tak się zastanawiam czy dam radę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tytuły

1001 potwornych rzeczy do odnalezienia 5 sekund do io A jeśli ciernie... A między nami ocean... Adela Afryka Agnieszka opowiada bajkę Alicja Anielka Anioły powodzi Antek Apolejka i jej osiołek Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Aprilek Arcydzieła do kolorowania Atlas anatomiczny Australijczyk w Italii Awaria małżeńska Bajki od św. Mikołaja Baranek Bronek Basia i alergia Basia i podróż Basia i urodziny w muzeum Beki smarki pierdy czyli co się dzieje w moim ciele Beverly Hills Beverly Hills 90210 Bez przebaczenia Bliski Wschód Blondynka w Indiach Blondynka w Meksyku Bluszcz prowincjonalny Bogusia Boże Narodzenie. Kuchnia świąteczna Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje i smakołyki Cappuccino Chcę być jak agent Chleby bułki bułeczki Chory kotek Chuliganka Ciasta bez pieczenia od A do Z Ciekawość Ciotki Coolman i ja Córeczka tatusia Cudaczek - Wyśmiewaczek Cudaki Opaki Cukierek dla dziadka Tadka Cukiernia w ogrodzie Czar miłości Czarodziejka Lili i świąteczna magia Czas w dom zaklęty Czerwone liście Daleki rejs Dama Kameliowa Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach Dania z piekarnika od A do Z Dekoracje na każdą okazję Dekorowanie potraw Disney:Kubuś Puchatek Do ostatniego tchu Dobra kuchnia od A do Z Dogonić rozwiane marzenia Dom nad klifem Dom nad Rozlewiskiem Dom z papieru Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię Dotknąć prawdy Dotyk zła Drugi Drzazga Dwa pstryki techniki Dwie miłości Dwoje na wirażu Dylemat doktora Andersona Dziadek na huśtawce Dzidziuś. Niewielka książeczka o wielkiej stracie Dziedzictwo Dzielny Fryderyk Dziennik Cwaniaczka. Zapiski Grega Heffleya Dziewczynka z balonikami Dziwni klienci Dżunia Edward i jego wielkie odkrycie Facet z grobu obok Filip i najazd intruzów Fryckowe lato Gagi Gangu Purpurowej Ręki Galeria uczuć Głos bez echa Gnój Grób rodzinny Grzech aniołów Gwiazd naszych wina Hakus pokus Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie Humorkowa Księga Kolorowanek i innych zabaw Henryśka drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie Herbata. Moc smaku i aromatu Hirameki Historia leśnych kochanków i inne opowiadania Historia pewnego statku. O rejsie Titanica Historia tajemniczego kucyka Hop siup Stokrotko I co teraz? Imię Twoje... Inspektor Kres i zaginiona Jajko z niespodzianką Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali Jak pracuje Święty Mikołaj? Jak to ze lnem było Japońskie łamigłówki Jeż w grzybnym lesie Jeżynka nie chce się bawić Język dwulatka Język niemowląt Julka Julka Wróbel i przygoda ze świnką Kaprysy milionera Kasia i Grześ Kasia i Kubuś. Urodziny taty Kasia i Zosia Klub Przyjaciół Kobieta niespodzianka Kochaj i jedz Brazyliszku Kolorowanka Motyle Kołysanka dla Rosalie Konik polny Kora Kradzież nad Niagarą Kronika ślubnych wypadków Król złodziei Księga motyli Księżniczka Amelia i jej pies Księżniczka i wszy Księżniczka Julka i jej kucyk Księżniczka Lena i jej chomik Księżniczka Zosia i jej kot Kto się śmieje ostatni Kto wiatr sieje Kubuś Puchatek Kwiaty na poddaszu Kwitnący krzew tamaryszku Labirynt kłamstw Lasy w płomieniach Lato szczupaka Letni kiermasz Lew Czarownica i Stara Szafa Lewandowski. Wygrane marzenia Lidka Listy Lodowa pułapka Los utracony Łatwe zupy Madzia syrenka Magia świąt. Tradycyjne przepisy kulinarne i świąteczne ozdoby Magiczna cukiernia Magiczna gondola Maksio ma kłopoty Malowany ul Malownicze Mała szansa Mały Książę Marina Martynka i Gwiazdka Michał Jakiśtam Miecz króla Szkocji Miłość nad Rozlewiskiem Moje wypieki i desery Moralność pani Piontek Mordercza gra Motyle Mój pies Bezdomny Muszka która nie umie latać Na boisku Na krawędzi Na łeb na szyję Na zakręcie Narzeczone lorda Ravensdena Natalii 5 Nic nie trwa wiecznie Niechciana prawda Niezwykły przyjaciel Noc kosa Nowy początek O Bogince Jemiole O Janku co psom szył buty O psie który jeździł koleją Obudzić szczęście Ogon Kici Ogród cieni Ogród czasu. Artystyczna kolorowanka Oplątani Mazurami Opowieść niewiernej Opowieść wigilijna Osaczona Ostateczny cel Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie P.Rosiak (nie) daje się czarnej śmierci P.Rosiak i czadowe majtki P.Rosiak i kupa śmiechu P.Rosiak i zabójczy bąk P.Rosiak superbohaterem Pamiętne lato Pampilio Pan Jaromir na tropie klejnotów Pan Soczewka na dnie oceanu Parasol Pensjonat Marzeń Pewnej wrześniowej niedzieli Piątkowska Renata Pierrota bolą kopytka Pierwsza na liście Pierwsze światła poranka Pierwszy raz Pierwszy wiosenny dzień Pies i kot w leśnym zakątku Pieśń o poranku Pięćdziesiąt twarzy Greya Płatki na wietrze Płomienie śmierci Po prostu bądź Pocałunek śmierci Pocztówka z Toronto Pod ziemią w Villette Pokuta Polka Pollyanna Powroty nad Rozlewiskiem Powrót do Lwowa Prawdziwy cud Projekt matka Przygody Małego Wodnika Przyjaciółki na zawsze Puchatkowe zabawy Pudełko ze szpilkami Quilling. Cuda z papieru Radek Szkaradek. Bekanie! Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne Rekin Śmieszek Rękawiczka Rozmowy Rzepka Sałatki od A do Z Sieroce pociągi Single Siostry Pancerne i pies Siostrzyczka Sklepik z Niespodzianką Skrawek nieba Słodki świat Julii Smak kamienicy Smak nadziei Spotkanie nad jeziorem Sprawa tchórzliwego dezertera Sprawa trzech desperado Strachozagadki Szkolna wycieczka Szkolne czary Szkoła żon Sztuka uprawiania róż z kolcami Sztuka wyboru Szukając misia Szybko i zdrowo od A do Z Śladem zbrodni Ślady krwi Ślub Ślubna przygoda Ślubny kontrakt Ta druga Tajemnica Black Rabbit Hall Tajemnica bzów Tajemnica drewnianej sowy Tajemnica gangu niebieskich Tajemnica kina Tajemnica mumii Tajemnica Namokniętej Gąbki Tajemnica szafranu Tajemnica śnieżnego potwora Tajemnica zwierząt Tajemnice Luizy Bein Tak miało być Teodor rusza z pomocą Tilly Towarzyszka Panienka Trzy oblicza pożądania Ulica Rajskich Dziewic Ulotne chwile szczęścia Uśmiech niebios W blasku miłości W kajdankach namiętności W proch i pył W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Wakacyjna opowieść Wesołe wierszyki Widok z mojego okna Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Wielka księga. Hania Humorek Wiersze dla dzieci Wiśniowy Klub Książki Wróć Alfiku! Wszystkie chwyty dozwolone Wszystkie kłamstwa Wszystko inne poczeka Wymarzony czas Wymarzony dom Wymarzony koncert Wyprawa na biegun Wyspa dla dwojga Z tęsknoty za Judy Za króla Piasta Polska wyrasta Zabawki z fantazją. Pomysły na cały rok Zabawy plastyczne dla dzieci Zabawy z mamą. Książka dla rodziców i dzieci Zagadka dna morskiego Zagadka hien cmentarnych Zagadka salamandry Zagadka zegara maltańskiego Zagadki przeszłości Zagubiona w śniegu Zając zostaje! Zakład o miłość Zamek z piasku Zamieniec Zanim nadejdzie ciemność Zapach lawendy Zapiski (pod)różne Zasupłana historia Zima Sapcia i Pufcia Zimowa przygoda Znikające wrotki Znikający króliczek Zorkownia Zosia Ernest i ktoś jeszcze Zośka Bohaterka Zośka Wspaniała Zuzanna Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką Zwykły człowiek Żegnaj szkoło - na zawsze Żona_22 Życie z drugiej ręki

Literatura (wg Katalogu Biblioteki Narodowej):

Źródło książki: