Jestem amatorką, a nie krytykiem literackim. Moje recenzje/opinie nie są profesjonalne. Piszę, bo to lubię, więc jeśli szukacie jakiejś obiektywnej, "mądrej" opinii to raczej zły adres. Od książek nie wymagam zbyt wiele, czytam głównie obyczajówki i "czytadła", czasem thrillery czy kryminały oraz sporo literatury dla dzieci. Czytanie sprawia mi przyjemność, więc zdecydowana większość recenzji jest tutaj pozytywna - książki wybieram po opisie z tyłu książki, więc wiem na co się "porywam" :)

sobota, 5 września 2015

Zapowiedzi/nowości - wrzesień 2015

Ostatnio nie jestem na bieżąco z nowościami.
Rzadziej bywam na stronach internetowych,
no i jestem "niefacebookowa"
(co zresztą im więcej osób mi to zarzuca, 
tym bardziej jestem przeciwko).
Daleko w tyle jestem z Waszymi wpisami, 
choć obiecywałam sobie solennie, 
że w wakacje wszystko nadrobię, a tu... było jeszcze gorzej!
Okazuje się, że w wakacje miałam jeszcze mniej czasu niż zwykle.

Teraz w związku z darmowymi podręcznikami wracam do domu wykończona,
bo muszę wprowadzić do księgozbioru całą masę książek
i też nie mam ochoty siedzieć przed komputerem.
A nawet gdy już mam tę ochotę to nie zawsze mam dostęp do komputera,
bo... znowu mamy z mężem tylko jednego laptopa do dyspozycji.

Dzisiaj na szczęście będę miała trochę czasu.
Obiad ugotowany, mąż na rybach,
więc ja mam czas dla siebie.
Przejrzę sobie co tam na rynku wydawniczym słychać 
i na pewno znajdę coś ciekawego 
(choć nie zdziwiłabym się gdyby jakaś dobra pozycja mi umknęła).
Te moje wpisy dotyczące nowości i zapowiedzi 
drukuję sobie przed wyjazdem na Targi Książki,
więc są dla mnie bardzo ważne.
Ułatwiają mi wybór gdy oczy chciałyby zgarnąć wszystko ze stoisk wydawnictw.

P.S. Postaram się też napisać dwie zaległe recenzje 
i ustawić do publikacji na przyszły tydzień. 
Może nawet uda mi się zrobić post "przy herbacie"? 
Oj chciałabym się z Wami podzielić moim wakacyjnym, wiejskim życiem hehe.

Autor: Kasia Bulicz - Kasprzak
Tytuł: Szlachetne pobudki
Seria: Po sąsiedzku
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 424

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa – życiowa i lekko melancholijna”.

Maria spełniła swoje marzenie i wydała tomik wierszy. Teraz, gdy wody Młynówki opadają, kobiety z Różanej zaczynają rozumieć, jak prawdziwe jest przekleństwo „oby spełniły się twoje marzenia”. Agata uratowała Karolinę i jej dzieci przed powodzią, a teraz musi chronić swoje małżeństwo, gdyż ukochany mąż zbyt wiele uwagi poświęca byłej żonie. Janina przez wiele lat myślała przede wszystkim o rodzinie, a obecnie będzie musiała zadbać o siebie. W czasie porządkowania domu po powodzi Wanda odkrywa, że bliscy ją okłamywali. Leokadia dostrzega, że są sytuacje, z którymi nie zdoła sobie poradzić, mimo całej swej mądrości. Teresa poznaje gorzki smak życia. Niestety, zbyt późno zdaje sobie sprawę, że to właśnie przeciwności losu czynią nas silniejszymi.

****************************

Autor: Liliana Fabisińska
Tytuł: Śnieżynki
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: ?

Monika od dzieciństwa miała tylko jedno marzenie: dużą, szczęśliwą rodzinę. Daga gra w najlepszej orkiestrze w Polsce. Już w przedszkolu wymarzyła sobie tę pracę i owacje na stojąco, w największych salach koncertowych świata.

Dla Moniki miłość to odpowiedzialność, a jej największym autorytetem jest pewien biskup, który – to wcale nie przypadek – nosi to samo nazwisko, co ona.
Dla Dagmary życie to fascynująca, zwariowana przygoda. Nie chce się przywiązywać do nikogo oprócz Igora, a jej dom jest tam, gdzie położy teczkę z nutami i okulary.

Przypadkowe spotkanie sprawia, że Dagmarę i Monikę zaczyna łączyć głęboka przyjaźń. Znają swoje najskrytsze sekrety, wspierają się w chwilach rozpaczy, o której nie mają pojęcia nawet ich najbliżsi. Pewnego dnia składają sobie obietnicę, która może spleść ich losy silniej niż przyjaźń. Obietnicę, przed którą nie można uciec. I która może sprawić, że obie stracą wszystko, co jest dla nich cenne, a przyjaźń zamieni się w wojnę na śmierć i życie.
To książka o przyjaźni, zaufaniu i rodzinnych sekretach. Ale przede wszystkim o tym, że sami nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, a wszystkie „ja na twoim miejscu”, można tak naprawdę włożyć między bajki.

************************

Autor: Heather Gudenkauf
Tytuł: Jeden krok
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: ?

Emocjonująca powieść, w której napięcie wzrasta z każdą umykającą minutą, a na światło dzienne wychodzą ukryte lęki i konflikty małej społeczności Broken Branch.

Mieszkańcy próbują ustalić tożsamość napastnika z bronią, przetrzymującego w szkole ich dzieci jako zakładników.
Na policjantce Meg Barrett spoczywa odpowiedzialność za dzieci z Broken Branch.
Will Thwaite, opiekujący się dwójką wnucząt, powierzonych mu niechętnie przez córkę, przypatruje się wszystkiemu bezradnie, zastanawiając, czy znów zawiódł swoje dziecko.
Uwięziona w klasie nauczycielka Evelyn Oliver wyczekuje okazji, by uratować swoich uczniów. Zaś trzynastoletnia Augie Baker zmagająca się z konsekwencjami straszliwego wypadku, zaryzykuje swoim życiem, aby ocalić młodszego brata.
Krucha normalność miasteczka zostaje zachwiana. Liczy się każda minuta, prawda musi zostać odkryta.

*************************

Autor: Agnieszka Krawczyk
Tytuł: Jezioro szczęścia
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: ?

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku.
Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie
z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre
z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

***************************

Autor: Anna J. Szepielak
Tytuł: Znów nadejdzie świt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 480

Elwira zawsze twierdziła, że w przeszłości jej chłopskiej rodziny nie kryją się żadne tajemnice i skandale. Nigdy więc nie słuchała uważnie licznych opowieści prababci Basi. Radosna i żywiołowa, otoczona przyjaciółmi kobieta woli żyć teraźniejszością w spokojnym miasteczku nad Czarnym Potokiem. Jednak na losach kolejnych pokoleń jej bliskich cieniem położyło się tragiczne wydarzenie sprzed prawie 150 lat. W skomplikowanej historii przodków Elwiry jest miejsce zarówno na prawdziwą miłość, jak i cierpienie oraz troski.
Czy wyrządzona krzywda zostanie odkupiona, a winy wybaczone? Jak postąpi Elwira, gdy życie postawi przed nią zadanie podobne do tego, jakie było udziałem babek?

Anna J. Szepielak snuje opowieść o kilku pokoleniach rodziny, dla której bezwarunkowa miłość i wsparcie w trudnych sytuacjach zawsze były najważniejsze.

******************

Autor: Małgorzata Gutowska - Adamczyk
Tytuł: Kalendarze
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 416

„Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości. Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy. 

Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki.

Kalendarze to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.

***********************

Autor: Anna Grzyb
Tytuł: Życie z drugiej ręki
Wydawnictwo: Szara Godzina
Ilość stron: 192

Do tej pory Anita nie zastanawiała się, czy jest naprawdę szczęśliwa. Żyje z dnia na dzień, wychowując dwie córki i borykając się z coraz bardziej odległym jej mężem. Ma jednak dosyć rutyny i monotonii. Marzy o znalezieniu pracy i uwolnieniu się od toksycznej przeszłości. I właśnie wtedy poznaje Joannę, która wpada na pomysł wspólnego biznesu.
Czy życie Anity jest aż tak beznadziejne, jak jej się wydaje? Jak długą drogę musi przejść i jak wiele rodzinnych tajemnic poznać, by wreszcie zrozumieć, co tak naprawdę ma w jej życiu największe znaczenie.
Życie z drugiej ręki to poruszający debiut przedstawiający rodzinną historię rozgrywającą się w scenerii prowincjonalnego miasteczka, opowieść o kobiecie zagubionej, która usilnie szuka swego miejsca w życiu.

*****************************

Autor: Monika Sawicka
Tytuł: Dobrze, że jesteś
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 240

Tak trudno jest zamknąć drzwi nawet gdy już trzyma się rękę na klamce. Bo nie po to ludzie żyli ze sobą tyle lat by spotykać się na twardej sądowej ławce. Niekiedy jednak nie ma innego wyjścia.  Przemoc wobec kobiet, alkoholizm, utrata dziecka, radzenie sobie ze śmiercią bliskich, a także rozpaczliwe pragnienie miłości, która ma stanowić lek na całe zło to dość by złamać niejedną osobę i na zawsze pogrążyć ją w cierpieniu.  Te właśnie tematy drąży Autorka, przerabia, analizuje, prześwietla na nowo.
Monika Sawicka wie, że demonów przeszłości nie tak łatwo się pozbyć, szczególnie gdy wgryzają się mocno w duszę. A jednak z tych pełnych emocji tekstów da się odczytać nadzieję.
Kornelia, główna bohaterka ,,Dobrze, że jesteś" mimo doświadczanego zła podnosi się i idzie w kierunku światła. Nie ma w niej ani żalu ani goryczy, jest wiele zrozumienia i silne postanowienie, że jednak chce żyć. Czy upora się z przeszłością i otworzy nowe drzwi? Jaki poniesie koszt swojego dążenia do szczęścia?

******************

Autor: Anna Kucharska
Tytuł: Numer telefonu
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 240

Zuzanna Piątek dwa lata temu straciła matkę, swoją powierniczkę i najlepszą przyjaciółkę. Nie potrafi otrząsnąć się z tragedii, unika kontaktów z ludźmi, uciekając w pracę, której nienawidzi. Ma jednak swój codzienny rytuał – w chwilach słabości dzwoni pod numer telefonu, który wyrył się w jej sercu jak pacierz. Pewnego dnia, ku zdumieniu Zuzanny, telefon po drugiej stronie odbiera jakaś obca kobieta. Rozmowa przynosi ukojenie i z czasem dziewczyna zaprzyjaźnia się z nową znajomą. Gdy traci pracę, Teresa zaprasza ją do siebie, nad morze. Z pewnymi oporami Zuzanna przyjmuje zaproszenie i rusza na drugi koniec Polski. Tam poznaje syna Teresy, Jakuba, który z każdym dniem staje się jej coraz bliższy. 

***********************

Autor: Jolanta Król
Tytuł: Notoryczna panna młoda
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 288

Hanka osiągnęła w życiu bardzo dużo: ładne mieszkanie, dobrze prosperujące biuro podróży, grupa przyjaciół. Nie czuje się jednak szczęśliwa - ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż szuka mężczyzny, z którym będzie mogła mieć dziecko. Kiedy na portalu randkowym poznaje mieszkającego w Ameryce romantycznego mężczyznę, który pisze fantastyczne maile, nie waha się ani chwili. Mimo ostrzeżeń przyjaciółek, decyduje się zostawić wszystko swoim braciom i wyjechać na stałe do USA. Na miejscu pojawiają się pierwsze rysy w idealnym obrazie ukochanego i z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Gdy Hanka postanawia wracać do Polski, stwierdza że mimo porażki, jej cel został osiągnięty: jest w ciąży!

************************

Yyyyyyyyyyy pisałam tego posta 4 godziny...
Jak tak dalej pójdzie to zakopię się w zaległościach po same uszy!

24 komentarze:

 1. 4 godziny? Musiałaś nieźle prześwietlić zapowiedzi. Ja przyznaję, nie jestem na bieżąco. Rzucam oko na nowości, takie wpisy jak ten i wybieram kilka pozycji. No więc, lecimy. Na Szlachetne pobudki będę polować, samo nazwisko autorki jest dla mnie wyznacznikiem dobrej lektury. Śnieżynki i Jeden krok czytałam i minimalnie Jeden krok wygrywa. Uwielbiam kilkutorowo prowadzoną akcję. Mimo niepasującego do naszych realiów tematu (całe szczęście) książka mocno wciąga. Polecam! Jezioro szczęścia przeczytam na pewno, bo głupio by było nie dokończyć serii, a ta jest całkiem sympatyczna. Czysto rozrywkowa, ale i takie książki są potrzebne. Znów nadejdzie świt to książka, przy której promocji będę brała udział, ale sama jeszcze nie czytałam.. Poprzednie książki autorki do samo ciepło :) Kalendarze też przeczytam, kiedyś kiedyś bo czasu mi brak. No i oczywiście jestem ciekawa książki Ani, kibicuje jej. Trzy ostatnie pozycje mnie nie zainteresowały. Na szczęście!

  Mąż na rybach to skarb :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam w wakacje pierwszy tom z cyklu Po sąsiedzku i nie do konca mi sie podobało. Ciągle się gubiłam kto jest kim i z kim był/jest/ chciałby być. Ale drugączęść kupię mamie bo wiem, że na nią czeka, więc pewnie i ją przeczytam kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że mamie pierwsza część się podobała?

   Ja teraz czytam "Zwykły człowiek", tam też łatwo mylić kto kim jest, zwłaszcza, że główny bohater sam nadaje swoje imiona kobietom i raz narrator nazywa je prawdziwym imieniem, a raz zmyślonym... Poza tym tych bohaterek dużo tam jest...

   Usuń
 3. Cztery godziny pisałam posta, a i tak w końcu zapomniałam o krótkim komentarzu do każdej pozycji...

  Mnie najbardziej zainteresowały "Kalendarze", bo uwielbiam takie klimaty.
  "Jeden krok" podejrzewam przypomina Jodi Picoult. Poznajemy historię z punktu widzenia kilku bohaterów, prawda? Każdy z nich pełni rolę narratora, tak?
  "Śnieżynki" - ten wybór właściwie dlatego, że czytałam świetne książki autorki przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Teraz chciałabym poznać te dla dorosłego czytelnika (niedługo będę miała okazję przeczytać "Córeczkę").
  Książki Ani Grzyb też jestem bardzo ciekawa, czytałam fragment na jej blogu i bardzo dobrze się to czyta, mam ochotę na więcej.
  Co do książek Kasi Bulicz - Kasprzak i Agnieszki Krawczyk to wstyd przyznać, ale nie czytałam żadnej, choć chyba wszystkie ich tytuły zwróciły moją uwagę przy zapowiedziach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, Jeden krok to historia z kilku perspektyw. I rzeczywiście przypomina Picoult, tylko problemy są jakby mniejszego kalibru. Ale czyta się świetnie, lekko.

   Czekam na recenzję Kalendarzy, jak dobra to skuszę się prędzej niż myślę.

   Usuń
  2. Tylko ja tych "Kalendarzy" jeszcze nie mam, one chyba się ukażą dopiero pod koniec miesiąca, a i tak pewnie od razu ich nie kupię. Może na targach.

   Usuń
 4. W "Dom na skraju" już się zaopatrzyłam, a Ty mówisz że jest ciąg dalszy? :)
  "Śnieżynki" już skończyłam, dziś około 18-stej, normalnie musisz przeczytać!!!! To książka dla Ciebie, podobnie jak był nią Zamek z piasku. Mówię Ci to ja!
  Na Szepielak czekam, ma dotrzeć.
  Pozostałe...hmm... przygarnęłabym wszystkie! Bez wyjątków!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że "Śnieżynki" są głównie o przyjaźni i to takiej, która teoretycznie nie powinna się udać...
   Ja "Domu na skraju" nie mam, a też musiałabym sobie sprawić żeby móc przeczytać całą serię ciągiem (pewnie będzie jeszcze trzecia część).

   Usuń
  2. Śnieżynki są o przyjaźni, ale bardziej skupiają się na chęci posiadania dziecka, metodach, religii i to z tym tematem łączy się przyjaźń. Połknęłam ją wręcz. Nawet nie wiem czy nie szybciej niż Córeczkę, mimo że też była boska!
   Krawczyk też koniecznie musisz przeczytać, ja nie znam jeszcze i nie mam tomu 3, a tu już przypominasz mi o 4...
   Chyba musimy wygrać w totka i wtedy wrócimy obie z targów z wózkami....książek :)

   Usuń
  3. Ja myślałam, że to jest trzeci tom.

   Ja w totka już gram, od 2 miesięcy te same numery i miałam dopiero dwie "trójki".
   Pisałam Ci jak kiedyś z Dawidem wyobrażaliśmy sobie jak będzie wyglądał nasz dom jak wygramy? Mnie tam w sumie głównie interesuje jeden pokój nad garażem "biblioteczko-pracownia". Na trzech ścianach regały od podłogi po sufit, a na czwartej wielkie okno, a pod nim długi blat z szufladkami, przegródkami, wieszaczkami itp. wszystko do tworzenia kartek i innych rzeczy metodą scrapbookingu :) Ach... żeby tak marzenia chciały się spełniać...

   Usuń
  4. Ejotku, a twoim zdaniem z takiej obietnicy jak padła w Śnieżynkach można się wycofać? Ja myślę, że tak. Decyzja została podjęta, już jakby i tak po sprawie, więc nie przekonuje mnie argument "niech to się wszystko skończy". To chyba największy dylemat w tej powieści, co z zarodkami. Oj nie chcę tu spojlerować, ale czekam na twoją recenzję. Sama też muszę się ogarnąć :)

   Usuń
  5. Nie pisałaś, ale nad garażem? To musicie mieć porządne wzmocnienia :D Piękna wizja - życzę spełnienia!

   To i tak nieźle Ci idzie, ja zagrałam jak była ta kumulacja ostatnio, ale ja na chybił trafił i nic nie miałam.

   Jezioro jest 4 tomem, wcześniej jest "Ogród księżycowy", drugi to Dolina mgieł i róż i pierwszy to Magiczne miejsce.
   Będziesz zachwycona! :)

   Usuń
  6. Justyno, recenzji jeszcze nie zaczęłam nawet, ale zapraszam do mnie, przed połową wrześnie będzie napewno. Teraz muszę przemysleć swoje emocje.
   Też nie chcę za bardzo spojlerować, wkurzyła mnie wręcz końcówka, zachowanie Mateusza. Niby jego, ale...już przecież nie, noża na gardle nie miał.
   Moim zdaniem skoro to sobie obiecali podczas urodzin Mateusza to obie strony powinny słowa dotrzymać, niezależnie od tego komu się udało. Domyślam się, że to niełatwe, ale jednak dali słowo. Sami oczekiwaliby tego samego.

   Jakby nie było, to książka z trudnymi decyzjami, z półki takich jak eutanazja, prawda? Zabawa w Boga itp....

   Usuń
  7. Ewelina no toś mnie zaciekawiła!
   Chyba oszaleję! Muszę tę książkę mieć grrr...., a myślałam, że "Córeczka" jest ciekawsza, a to co teraz napisałaś zaintrygowałaś mnie bez reszty, już snuję domysły...

   Muszę Ci kiedyś naszkicować ten "nasz dom" żebyś miała jasność :)
   Najlepsze jest to, że w trakcie rozmowy nasz dom ewoluował i przeistaczał się w coś co ma coraz więcej pomieszczeń, funkcji, udogodnień itp. Było to bardzo przyjemne :)
   Nawet saunę mieliśmy :) Można do niej wejść tylko tajnym przejściem z piwnicy. Z zewnątrz widać tylko piękny skalniak, jedynie wytrawny obserwator zauważy odpowietrznik czy kominek (co to tam wystaje by wentylacja była).

   Usuń
  8. Tak, wiem że jestem okropna :P
   Mówię Ci, że to książka dla Ciebie! Czy ja się pomyliłam kiedyś? Michalak, Witkiewicz? To samo dotyczy Śnieżnej i Krawczyk :)
   Córeczka to inny temat, też genialna, ale zacznij od tej :)

   Koniecznie naszkicuj! I zacznij robić fotki mieszkania, bo mnie powoli może uda się skończyć przed wiesz czym :)

   Usuń
 5. Na pewno kupimy ,,Szlachetne pobudki", ,,Śnieżynki" i ,,Jezioro szczęścia". ,,Numer telefonu" też mnie zainteresował, ale nie będę kupować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Same rewelacyjne książki, które chciałbym posiąść i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawie wszystkie bym przeczytała, ale wiem, że brakłoby mi miejsca na półkach i czasu na lekturę. Jeśli jeszcze nie głosowałaś w mojej blogowej ankiecie to zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Szlachetne pobudki" mam w planach. Uwielbiam prozę autorki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jak się spodziewałem, wraz z nadejściem jesieni, wydawnictwa wydadzą bardziej nostalgiczne książki, a na takie póki co nie mam ochoty. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie kojarzę żadnej z tych ksiązek. Sama niecierpliwie czekam na "Swiatło, którego nie widać" :)
  http://spisanezpamieci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. "Mieszko, ty wikingu!" to świetna, niebanalna, błyskotliwa pozycja!:) Zabawne gry słów oraz wplecenie języka nastolatków sprawia, że czyta się ją z wielką przyjemnością i szybko. Pisałam już o humorze?:) Ta pozycja nim kipi : Myślałem, że Polanie, to takie ciapciaki w luźnych gaciach, co tylko orzą, sieją i z pokorą znoszą swój wieśniaczy los. Nie sposób się nie uśmiechnąć:) A to tylko odrobina możliwości autorki.

  OdpowiedzUsuń
 12. o! o to jeszcze pod złym postem się pojawiłam;p no tak...niech żyje roztrzepanie:D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tytuły

1001 potwornych rzeczy do odnalezienia 5 sekund do io A jeśli ciernie... A między nami ocean... Adela Afryka Agnieszka opowiada bajkę Alicja Anielka Anioły powodzi Antek Apolejka i jej osiołek Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Aprilek Arcydzieła do kolorowania Atlas anatomiczny Australijczyk w Italii Awaria małżeńska Bajki od św. Mikołaja Baranek Bronek Basia i alergia Basia i podróż Basia i urodziny w muzeum Beki smarki pierdy czyli co się dzieje w moim ciele Beverly Hills Beverly Hills 90210 Bez przebaczenia Bliski Wschód Blondynka w Indiach Blondynka w Meksyku Bluszcz prowincjonalny Bogusia Boże Narodzenie. Kuchnia świąteczna Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje i smakołyki Cappuccino Chcę być jak agent Chleby bułki bułeczki Chory kotek Chuliganka Ciasta bez pieczenia od A do Z Ciekawość Ciotki Coolman i ja Córeczka tatusia Cudaczek - Wyśmiewaczek Cudaki Opaki Cukierek dla dziadka Tadka Cukiernia w ogrodzie Czar miłości Czarodziejka Lili i świąteczna magia Czas w dom zaklęty Czerwone liście Daleki rejs Dama Kameliowa Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach Dania z piekarnika od A do Z Dekoracje na każdą okazję Dekorowanie potraw Disney:Kubuś Puchatek Do ostatniego tchu Dobra kuchnia od A do Z Dogonić rozwiane marzenia Dom nad klifem Dom nad Rozlewiskiem Dom z papieru Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię Dotknąć prawdy Dotyk zła Drugi Drzazga Dwa pstryki techniki Dwie miłości Dwoje na wirażu Dylemat doktora Andersona Dziadek na huśtawce Dzidziuś. Niewielka książeczka o wielkiej stracie Dziedzictwo Dzielny Fryderyk Dziennik Cwaniaczka. Zapiski Grega Heffleya Dziewczynka z balonikami Dziwni klienci Dżunia Edward i jego wielkie odkrycie Facet z grobu obok Filip i najazd intruzów Fryckowe lato Gagi Gangu Purpurowej Ręki Galeria uczuć Głos bez echa Gnój Grób rodzinny Grzech aniołów Gwiazd naszych wina Hakus pokus Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie Humorkowa Księga Kolorowanek i innych zabaw Henryśka drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie Herbata. Moc smaku i aromatu Hirameki Historia leśnych kochanków i inne opowiadania Historia pewnego statku. O rejsie Titanica Historia tajemniczego kucyka Hop siup Stokrotko I co teraz? Imię Twoje... Inspektor Kres i zaginiona Jajko z niespodzianką Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali Jak pracuje Święty Mikołaj? Jak to ze lnem było Japońskie łamigłówki Jeż w grzybnym lesie Jeżynka nie chce się bawić Język dwulatka Język niemowląt Julka Julka Wróbel i przygoda ze świnką Kaprysy milionera Kasia i Grześ Kasia i Kubuś. Urodziny taty Kasia i Zosia Klub Przyjaciół Kobieta niespodzianka Kochaj i jedz Brazyliszku Kolorowanka Motyle Kołysanka dla Rosalie Konik polny Kora Kradzież nad Niagarą Kronika ślubnych wypadków Król złodziei Księga motyli Księżniczka Amelia i jej pies Księżniczka i wszy Księżniczka Julka i jej kucyk Księżniczka Lena i jej chomik Księżniczka Zosia i jej kot Kto się śmieje ostatni Kto wiatr sieje Kubuś Puchatek Kwiaty na poddaszu Kwitnący krzew tamaryszku Labirynt kłamstw Lasy w płomieniach Lato szczupaka Letni kiermasz Lew Czarownica i Stara Szafa Lewandowski. Wygrane marzenia Lidka Listy Lodowa pułapka Los utracony Łatwe zupy Madzia syrenka Magia świąt. Tradycyjne przepisy kulinarne i świąteczne ozdoby Magiczna cukiernia Magiczna gondola Maksio ma kłopoty Malowany ul Malownicze Mała szansa Mały Książę Marina Martynka i Gwiazdka Michał Jakiśtam Miecz króla Szkocji Miłość nad Rozlewiskiem Moje wypieki i desery Moralność pani Piontek Mordercza gra Motyle Mój pies Bezdomny Muszka która nie umie latać Na boisku Na krawędzi Na łeb na szyję Na zakręcie Narzeczone lorda Ravensdena Natalii 5 Nic nie trwa wiecznie Niechciana prawda Niezwykły przyjaciel Noc kosa Nowy początek O Bogince Jemiole O Janku co psom szył buty O psie który jeździł koleją Obudzić szczęście Ogon Kici Ogród cieni Ogród czasu. Artystyczna kolorowanka Oplątani Mazurami Opowieść niewiernej Opowieść wigilijna Osaczona Ostateczny cel Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie P.Rosiak (nie) daje się czarnej śmierci P.Rosiak i czadowe majtki P.Rosiak i kupa śmiechu P.Rosiak i zabójczy bąk P.Rosiak superbohaterem Pamiętne lato Pampilio Pan Jaromir na tropie klejnotów Pan Soczewka na dnie oceanu Parasol Pensjonat Marzeń Pewnej wrześniowej niedzieli Piątkowska Renata Pierrota bolą kopytka Pierwsza na liście Pierwsze światła poranka Pierwszy raz Pierwszy wiosenny dzień Pies i kot w leśnym zakątku Pieśń o poranku Pięćdziesiąt twarzy Greya Płatki na wietrze Płomienie śmierci Po prostu bądź Pocałunek śmierci Pocztówka z Toronto Pod ziemią w Villette Pokuta Polka Pollyanna Powroty nad Rozlewiskiem Powrót do Lwowa Prawdziwy cud Projekt matka Przygody Małego Wodnika Przyjaciółki na zawsze Puchatkowe zabawy Pudełko ze szpilkami Quilling. Cuda z papieru Radek Szkaradek. Bekanie! Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne Rekin Śmieszek Rękawiczka Rozmowy Rzepka Sałatki od A do Z Sieroce pociągi Single Siostry Pancerne i pies Siostrzyczka Sklepik z Niespodzianką Skrawek nieba Słodki świat Julii Smak kamienicy Smak nadziei Spotkanie nad jeziorem Sprawa tchórzliwego dezertera Sprawa trzech desperado Strachozagadki Szkolna wycieczka Szkolne czary Szkoła żon Sztuka uprawiania róż z kolcami Sztuka wyboru Szukając misia Szybko i zdrowo od A do Z Śladem zbrodni Ślady krwi Ślub Ślubna przygoda Ślubny kontrakt Ta druga Tajemnica Black Rabbit Hall Tajemnica bzów Tajemnica drewnianej sowy Tajemnica gangu niebieskich Tajemnica kina Tajemnica mumii Tajemnica Namokniętej Gąbki Tajemnica szafranu Tajemnica śnieżnego potwora Tajemnica zwierząt Tajemnice Luizy Bein Tak miało być Teodor rusza z pomocą Tilly Towarzyszka Panienka Trzy oblicza pożądania Ulica Rajskich Dziewic Ulotne chwile szczęścia Uśmiech niebios W blasku miłości W kajdankach namiętności W proch i pył W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Wakacyjna opowieść Wesołe wierszyki Widok z mojego okna Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Wielka księga. Hania Humorek Wiersze dla dzieci Wiśniowy Klub Książki Wróć Alfiku! Wszystkie chwyty dozwolone Wszystkie kłamstwa Wszystko inne poczeka Wymarzony czas Wymarzony dom Wymarzony koncert Wyprawa na biegun Wyspa dla dwojga Z tęsknoty za Judy Za króla Piasta Polska wyrasta Zabawki z fantazją. Pomysły na cały rok Zabawy plastyczne dla dzieci Zabawy z mamą. Książka dla rodziców i dzieci Zagadka dna morskiego Zagadka hien cmentarnych Zagadka salamandry Zagadka zegara maltańskiego Zagadki przeszłości Zagubiona w śniegu Zając zostaje! Zakład o miłość Zamek z piasku Zamieniec Zanim nadejdzie ciemność Zapach lawendy Zapiski (pod)różne Zasupłana historia Zima Sapcia i Pufcia Zimowa przygoda Znikające wrotki Znikający króliczek Zorkownia Zosia Ernest i ktoś jeszcze Zośka Bohaterka Zośka Wspaniała Zuzanna Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką Zwykły człowiek Żegnaj szkoło - na zawsze Żona_22 Życie z drugiej ręki

Literatura (wg Katalogu Biblioteki Narodowej):

Źródło książki: