Jestem amatorką, a nie krytykiem literackim. Moje recenzje/opinie nie są profesjonalne. Piszę, bo to lubię, więc jeśli szukacie jakiejś obiektywnej, "mądrej" opinii to raczej zły adres. Od książek nie wymagam zbyt wiele, czytam głównie obyczajówki i "czytadła", czasem thrillery czy kryminały oraz sporo literatury dla dzieci. Czytanie sprawia mi przyjemność, więc zdecydowana większość recenzji jest tutaj pozytywna - książki wybieram po opisie z tyłu książki, więc wiem na co się "porywam" :)

sobota, 10 października 2015

Zapowiedzi/nowości dla dzieci i młodzieży (październik 2015)

Przyszedł czas na zapoznanie się ofertami wydawniczymi 
dla dzieci i młodzieży.
Ciekawe co szykują wydawnictwa dla młodych czytelników....

Mój komentarz oznaczyłam kursywą.

Autor: Anna Obiols
Ilustrator: Joan Subirana
Tytuły: Uczucia / Ciekawość / Wyobraźnia / Wspomnienia
Seria: Maja i jej świat
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 36 / 36 / 36 / 36
Wiek adresatów: od 5 lat

Na wydawnictwo trafiłam pierwszy raz właśnie przy okazji przeglądania październikowych premier książkowych dla dzieci. Jeden rzut okiem na okładki książeczek z serii "Maja i jej świat" i przepadłam! Są cudowne! Rysunek ołówkiem na tekturze z delikatnym akcentem jednego koloru. Cudo! Jestem ciekawa czy treść jest także tak wspaniała.

Wzruszające historie wzbogacone o porady, wskazówki i ćwiczenia: w wyrażaniu emocji, rozwijające wyobraźnię, pobudzające ciekawość i doskonalące pamięć.
     Uczucia
Wycieczka. Byłam szczęśliwa, widząc pole słoneczników. Byłam wolna, kiedy wiatr muskał mi buzię. Byłam przerażona, kiedy zgubiłam rodziców. Byłam spokojna, kiedy usłyszałam tatę. Ile różnych emocji!
     Ciekawość
Jest tutaj nowa i siedzi ze mną w ławce. Urodziłyśmy się na różnych kontynentach. Mówimy innymi językami. Nasze mamy przygotowują kompletnie inne dania. Gramy w różne gry. To fantastyczne, ile możemy się od siebie nauczyć!
     Wyobraźnia
Sznur na pranie to lina. Balansuję na niej, publiczność pode mną sparaliżowana strachem. Wanna to statek, trzymam się kurczowo burty, kiedy próbuję zbiec piratom. W mych marzeniach.
     Wspomnienia
W jej urodziny też padał śnieg. Upiekłam ciasto i ruszyłam w drogę. Nie mogłam się doczekać, żeby zobaczyć jej minę. Babcia objęła mnie i ucałowała. Nie zapomnę tego dnia. Nigdy.

*******************************

Autor: Aleix Cabrera
Ilustrator: Rocio Bonilla
Tytuły: Księżniczka Lena i jej chomik / Księżniczka Zosia i jej kot / Księżniczka Julka i jej kucyk / Księżniczka Amelka i jej pies
Seria: Księżniczki kochają zwierzęta
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 36 / 36 / 36 / 36
Wiek adresatów: od 5 lat

Kolejna urocza seria tego samo wydawnictwa, na którą trafiłam dotyczy opieki nad różnymi zwierzątkami. Każda część poświęcona jest innemu zwierzakowi. Chciałabym się przekonać czy rady zawarte w książeczkach są napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla dziecka oraz czy są w nich ciekawostki czy informacje dodatkowe, o których mogliby nie wiedzieć rodzice.

Cztery mądre bajki o skromności i poszukiwaniu umiaru, o wierności i byciu odpowiedzialnym, o wspólnym przekraczaniu granic i o tym, że się różnimy i to wcale nie jest takie złe. Dla księżniczek i nie tylko.

     Była sobie księżniczka, która bała się zasnąć sama. Przerażały ją trzaskające okiennice, wiatr hulający w komnacie, zgrzytające drzwi komody i skrzypiąca podłoga. Kto jest najlepszym towarzyszem cierpiących na bezsenność księżniczek? Chomik! Albo lepiej cztery. Nie! Trzydzieści. A może to już ciut za dużo…?
      Była sobie księżniczka inna niż wszystkie. Uwielbiała chodzić po drzewach, nie nosiła modnych sukienek i butów na obcasie, rzadko znajdowała czas na umycie zębów… I w ogóle miała w nosie dworską etykietę. Czy pojawienie się w jej życiu dostojnej, pełnej gracji kotki coś zmieni?
     Była sobie księżniczka, która mieszkała na maleńkiej wysepce. Marzyła o dalekich podróżach i kucyku. Na jego grzbiecie mogłaby przemierzać odległe krainy wzdłuż i wszerz. Ale jak tu podróżować, skoro dookoła tylko woda? I czy na wyspie znajdzie się jeszcze miejsce dla konia? Z ledwością mieści się tu jedna rodzina.
     Była sobie księżniczka, która dostała w prezencie psa. Szczeniak gryzł, ślinił i tarmosił wszystko, co wpadło mu w zęby. Nie robił wyjątku nawet dla balowych sukien i eleganckich pantofelków. Pewnego dnia doprowadzona na skraj rozpaczy księżniczka postanawia pozbyć się kłopotliwego czworonoga…

******************************

Autor: Peter Carnavas
Ilustrator: Peter Carnavas
Tytuły: Ostatnie drzewo w mieście
O chłopcu, który wpadł do książki
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 32 / 32
Wiek adresatów: od 4 lat

Wśród oferty wydawnictwa Adamada jest jeszcze kilka propozycji (w tym kolorowanki i książeczki usprawniające kompetencje manualne), z których wybrałam jeszcze dwie książeczki dla młodszych i dwie dla starszych (poniżej), których opis zainteresował mnie najbardziej. A Wy co o nich myślicie? Będziecie wypatrywać w księgarniach?

Ostatnie drzewo w mieście
Edward mieszka w bezbarwnym mieście pełnym betonowych blokowisk i bezdusznych samochodów. Lubi bawić się w cieniu majestatycznego dębu – ostatniego drzewa w mieście. Kiedy pewnego dnia dąb znika, Edward wie, że musi coś zrobić… Wzruszająca bajka o chłopcu, który ocalił miasto. A może i świat.

O chłopcu, który wpadł do książki
Przejmująca opowieść o chłopcu, który szukał odpowiedzi na niełatwe pytania. I odkrył, jak cudowne jest życie. Niezwykła, metaforyczna opowieść o dorastaniu, przemijaniu i poszukiwaniu sensu.

***********************************

Autor: Melania Kapelusz
Ilustrator: Magda Wosik
Tytuł: Zając zostaje!
Seria: Tornister pełen przygód
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 96
Wiek adresatów: od 6 lat

Antkowi brakuje taty, który mieszka i pracuje w Irlandii. Iwonka jest niemożliwą gadułą i ma wstydliwy kłopot z toaletą. Niewysoka, bojaźliwa Ela często płacze. Oskar nie przepada za gimnastyką, za to uwielbia jeść. W tym roku wszyscy pójdą po raz pierwszy do szkoły. Jakby mało mieli zmartwień i trosk. Czy poradzą sobie ze wszystkim? Na szczęście okaże się, że szkoła nie jest taka straszna!


Autor: Anita Głowińska
Ilustrator: Anita Głowińska
Tytuł: Do czego służy kotlet?
Seria: Tornister pełen przygód
Wydawnictwo: Adamada
Ilość stron: 152
Wiek adresatów: od 6 lat

Czy nauczyciel od angielskiego jest Papuasem, a pani od przyrody poławiaczką pereł? Czy stołówka to dobre miejsce na mecz hokeja? Jak to jest całować się po filmowemu? Jak zagrać na scenie kiszonego ogórka? No i właściwie do czego służy kotlet? Kiedy ma się głowę pełną szalonych pomysłów, łatwo wpaść w niezłe tarapaty. Kajetan i jego kumple coś o tym wiedzą. Zwariowane przygody szkolnej paczki urwisów, którzy nigdy się nie nudzą.

**********************************


Ilustrator: Emilia Dziubak
Tytuł: Rok w lesie
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ilość stron: 28
Wiek adresatów: do 6 lat

Jestem wzrokowcem i lubię ładne rzeczy :) Podejrzewam, że ta książka nie zawiodłaby mnie pod tym względem :) Jeśli na okładce jest tak dużo szczegółów to co musi dziać się w środku? Książeczka dobra do inicjowania rozmowy na temat lasu z małymi dziećmi - można pytać o to co namalowano w książeczce, opowiadać o faktach i ciekawostkach dotyczących lasu, a także własnych przygodach z nim związanych.

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. "Rok w lesie" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. "Rok w lesie" można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

****************************

Autor: Andrzej Perepeczko
Ilustrator: Wanda Orlińska
Tytuł: Dzika Mrówka na kurierskim szlaku
Seria: Klub Łowców Przygód
Wydawnictwo: Literatura
Ilość stron: 192
Wiek adresatów: od 12 lat

Uwielbiam polskie góry, ale ze smutkiem stwierdzam, że dla dzisiejszych nastolatków nie są one jakąś wielką atrakcją - przecież nie ma tam zasięgu! Chciałabym żeby było inaczej, więc może lektura tej książki zmieni ich nastawienie? Chętnie przekonam się do jakich sposobów ucieka się autor by przekonać bohatera, że wędrówka przez Tatry może być ekscytująca :)

Dzika Mrówka – zapalony podróżnik i doświadczony poszukiwacz skarbów – nie jest zachwycony wakacjami w polskich górach. W końcu Tatry to nie Himalaje, a Polska to nie Ameryka Południowa. Jednak szybko okazuje się, że pozory mylą – czerwony szlak na Orlą Perć jest bardziej niebezpieczny, niż by się zdawało, a cudem odnaleziona teczka kuriera tatrzańskiego kryje mnóstwo tajemnic. Dzika Mrówka wraz z przyjaciółmi i wujkiem Staszkiem wyrusza kurierskim szlakiem w kolejną podróż życia.

**********************************

Autor: Jørn Lier Horst
Ilustrator: Hans Jørgen Sandnes
Tytuł: Operacja zachód słońca
Seria: Biuro Detektywistyczne nr 2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 112
Wiek adresatów: od 6 lat

Lubię książki detektywistyczne dla dzieci, dlatego ten wybór wydaje się być oczywisty :)

Trzecia część serii dla dzieci ,,Biuro Detektywistyczne nr 2". Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak sprawa się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że okradziono bank w Elvestad, a autem uciekają złodzieje...

*********************************

Autor: Jørn Lier Horst
Ilustrator: Hans Jørgen Sandnes
Tytuł: Operacja żonkil
Seria: Biuro Detektywistyczne nr 2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 112
Wiek adresatów: od 6 lat

Para młodych detektywów Tiril i Oliver zawsze jest na posterunku i rozwiązuje zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci. W miasteczku skradziono cenny obraz. Policja aresztowała złodzieja, jednak on nie przyznaje  się do winy. Tymczasem Tiril i Oliver dokonują tajemniczego odkrycia przed domem podejrzanego...

********************************

Autor: Agnieszka Gadzińska
Ilustrator: Artur Nowicki
Tytuł: Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty
Wydawnictwo: Skrzat
Ilość stron: 72
Wiek adresatów: od 5 do 8 lat

Już gdy zobaczyłam inne książeczki o Matyldzie i Sklocie zauroczyłam się tymi cudnymi ilustracjami. Nie miałam okazji jeszcze przeczytać tych książeczek, ale myślę, że dla samych ilustracji warto.

Sklota znowu rozrabia! A Matylda dzielnie pomaga przyjaciółce w rozwiązywaniu kłopotów, których jest co niemiara! Pani w szkole straszy diagnozą, Kaktus okazuje się ofiarą zdrowego trybu życia, a wpuszczenie Cactussy w maliny kończy się katastrofą! Z nowych opowiadań dowiecie się ponadto, co ma wspólnego snobizm ze sportami zimowymi, a motyle w brzuchu z dobrymi ocenami. Przygody Skloty i jej przyjaciół z fantazją i humorem zilustrował Artur Nowicki.

*********************************

Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustrator: Paweł Zaręba
Tytuł: Komnata szeptów
Seria: Kroniki Archeo (tom 9)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 240
Wiek adresatów: 9 - 11 lat

Tę książkę wybrałam z nieco innych powodów. Cała seria "Kronik Archeo" jest bardzo lubiana i chętnie czytana w szkole, w której pracuję. Zauważyłam, że każdy, kto przeczyta pierwszy tom, sięga także po pozostałe. Uczniowie nigdy nie przerywają lektury tej serii zanim nie przeczytają wszystkich dostępnych u nas tomów. Ja niestety jeszcze nie zaczęłam tej przygody. Swoje zestawienie tworzę także z myślą o pracy, więc książkę wymieniam tu, by pamiętać o niej przy zakupach do szkolnej biblioteczki.

Ślub panny Ofelii zbliża się wielkimi krokami. Wydaje się, że nic nie może zmącić jej radości. Tymczasem cienie z przeszłości opuszczają mroczne zakamarki i wychodzą na światło dzienne. Kto śledził Mary Jane na stacji King's Cross? Jaki sekret skrywa stary Szkot Evan Swanson? I jaki z tym związek mają perły Barbary Radziwiłłówny? Jest tylko jeden sposób, by znaleźć odpowiedzi. Trzeba odszukać Komnatę Szeptów. Ostrowscy i Gardnerowie tym razem wyruszają do Wilna, miasta pełnego zagadek i tajemnic…

***********************************

Autor: Amelia Cobb
Ilustrator: Sophy Williams
Tytuł: Radosna śnieżna pantera
Seria: Zosia i jej zoo
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 128
Wiek adresatów: 6 - 9 lat

Tej serii też nie miałam okazji jeszcze osobiście poznać, ale zdaję się na opinię blogerek, które wychwalają pozostałe tomy i też chciałabym przeczytać.

Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego. Horacy podróżuje po całym świecie i często spotyka różne egzotyczne zwierzęta, które potrzebują pomocy i są w niebezpieczeństwie. Uratowane zwierzęta trafiają do Azylu Zoologicznego, gdzie odnajdują nowy dom i mają wspaniałą opiekę.
Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym, gdzie zawsze dzieje się coś ekscytującego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej największy sekret.
Do ogrodu zoologicznego przybywają wyjątkowe zwierzęta. Zosia jest z tego powodu niezwykle wzruszona. Niestety jej optymizmu nie podziela mała śnieżna patera, która wcale nie marzyła o tym, aby mieć towarzystwo. Czy patera w końcu przekona się, jakie to ogromne szczęście mieć rodzeństwo?

**************************

Autor: Holly Webb
Ilustrator: ?
Tytuł: Zimowy wilk
Seria: Zaopiekuj się mną
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 160
Wiek adresatów: 6 - 9 lat

Z tej serii znam tylko kilka tytułów o pieskach i kotkach, ale wiem, że bardzo uwrażliwiają młodego czytelnika, dlatego czuję, że i ten tytuł by mi się spodobał. Tutaj chyba miesza się świat rzeczywisty z fantastycznym, ale i takie zestawienie miałam okazję poznać w wykonaniu autorki i jak najbardziej mi pasuje :)

Amelia zwiedza ogromny, stary dom, w którym jej rodzina spędza Święta Bożego Narodzenia. W czasie jednej z takich wypraw znajduje ukryty na strychu bardzo stary pamiętnik. Okazuje się, że pamiętnik ten należy do chłopca, który znalazł małego, samotnego wilczka i postanowił się nim zaopiekować.
Nagle Amelia budzi się w mroźnej, zimowej, odległej krainie… wprost z pamiętnika.
Chłopiec marzy o tym, aby ktoś pomógł mu uratować zagubionego wilczka… Jego marzenie się spełnia i pewnego dnia pojawia się tajemnicza Amelia. Czy działając wspólnie, dzieci odnajdą mamę wilka w tej odludnej zimowej krainie?

***********************************

Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustrator: Katarzyna Nowowiejska
Tytuł: Niezwykłe święta Kornelii
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 64
Wiek adresatów: 5 - 6 lat

Tę pozycję wybrałam ze względu na wartości prorodzinne jakie niesie za sobą treść. Symbolika świąt jest tu dla mnie tylko dodatkiem.

Magiczna, pełna humoru i dobrych emocji baśń o małej Kornelii i Krainie Zielonych Wzgórz zabierze Czytelnika w niezwykłą podróż. Podróż do krainy po drugiej stronie bombki, pełnej elfów, skrzatów i czarodziei, ale przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. Mała Kornelia odkryje bowiem, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i z pomocą przyjaciół może zdziałać niesamowite rzeczy. Zrozumie też, jak ważna jest rodzina i wszystko to, co symbolizują święta Bożego Narodzenia.

*********************************

Autor: Helena Bross
Ilustrator: Christel Ronns
Tytuł: Pierwszy dzień w szkole
Seria: Klasa Ib
Wydawnictwo: Debit
Ilość stron: 64
Wiek adresatów: 5 - 8 lat

Nowa seria dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Chciałabym wiedzieć czy warto polecać czy nie :)

Dwie nierozłączne od czasów przedszkola przyjaciółki – Oliwia i Julia nie mogą się doczekać pierwszego dnia w szkole. Ich entuzjazm jednak szybko znika, kiedy spotykają starszego kolegę Wiktora. Chłopiec opowiada dziewczynkom niestworzone historie: o grasującym w szkolnej piwnicy duchu, dosypywanej do mleka soli czy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Czy rzeczywiście na pierwszoklasistów czekają tego typu niespodzianki? Książka przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką czytania.

***************************************

Autor: Helena Bross
Ilustrator: Christel Ronns
Tytuł: Tajemniczy przyjaciel
Seria: Klasa Ib
Wydawnictwo: Debit
Ilość stron: 64
Wiek adresatów: 5 - 8 lat

W klasie Ib pojawiają się kłótnie i sprzeczki pomiędzy uczniami. Wychowawczyni postanawia więc zorganizować zabawę w „tajemniczego przyjaciela”. Każdy uczeń losuje osobę z klasy, dla której musi zrobić coś miłego. Reszta dzieci nie może się dowiedzieć, kto kogo wylosował. Mają czas do końca tygodnia. Czy uda im się zrealizować to niecodzienne zadanie? Książka dedykowana dzieciom, które dopiero uczą się czytać – do czytania na głos podczas zajęć lub w domowym zaciszu.

************************************

Autor: Liliana Fabisińska
Tytuł: Kropeczka znajduje dom
Seria: Klinika pod Boliłapką (tom 10)
Wydawnictwo: Papilon (Publicat)
Ilość stron: 96
Wiek adresatów: od 6 lat

Moja ulubiona seria! Świetnie opowiedziane historie o różnych domowych zwierzakach i ich problemach zdrowotnych, objawach chorobowych, fachowej opiece weterynaryjnej i konsekwentnie kontynuowana opowieść o doktor Magdzie i jej dzieciach. Wspaniała!

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów.

Karolina i Bartek ubłagali rodziców, by zabrać ze schroniska małą, czarną kotkę. Kropeczka jest chora, ale na szczęście trafia do Kliniki pod Boliłapką… Dzieci podziwiają pracę weterynarzy i trochę zazdroszczą Dominice i Kajtkowi, że mogą na co dzień pomagać tylu zwierzętom. Czy jednak bliźniaki są tego samego zdania?

Wśród serii dla dzieci znalazłam jeszcze kilka nowych tomików 
z cyklu "Magiczny..."
(Konik, Królik, Piesek)
Znam kilka tytułów z serii Magiczny Kotek i Magiczny Piesek.
To proste historie o potrzebie bliskości i czułości,
poczuciu bycia potrzebnym i ważnym.
Moi uczniowie wprost przepadają za takimi książkami!******************************

I jeszcze coś dla młodzieży.

Autor: Agnieszka Lingas - Łoniewska
Tytuł: Skazani na ból
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 320
Wiek adresatów: dla starszej młodzieży

Trudna miłość Pauliny i Piotra z "Bez przebaczenia" na stałe wryła mi się w pamięć. Myślę, że miłość niewinnej dziewczyny i groźnego skinheada też nie może być łatwa... chętnie się przekonam jak im poszło...

Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo. Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość. Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko. Historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć. "Szu­kam cię - a gdy cię widzę,udaję, że cię nie widzę. Kocham cię - a gdy cię spotkam, udaję, że cię nie kocham. Zginę przez ciebie - nim zginę, krzyknę, że ginę przypadkiem... " Kazimierz Przerwa-Tetmajer

*********************************

Autor: Jessica Sorensen
Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 384
Wiek adresatów: dla starszej młodzieży

Zaintrygowała mnie ta tajemnica Callie, zastanawiam się co może być aż tak ważne, że ocali to jej ukochanego, a z drugiej strony dlaczego tego po prostu nie wyjawi? Co może być aż tak straszne???

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz, które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości.
Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.
Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.

***********************************

Autor: wielu autorów
Tytuł: Podaruj mi miłość
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 400
Wiek adresatów: dla starszej młodzieży

W wyborze literatury dla młodzieży jestem bardzo monotematyczna, ale romantyczna miłość nieodłącznie kojarzy mi się z nastolatkami i ... swoją wczesną młodością :)

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

Ufffff... tych tytułów znalazłam chyba więcej dla młodszych czytelników
niż w poprzednim zestawieniu dla dorosłych.
Nie ma się co martwić, że w jesienne, chłodne wieczory zabraknie nam wszystkim lektur :)

26 komentarzy:

 1. Horst, Klinika pod Boliłapką, Zosia i jej ZOO oraz Zaopiekuj się mną to książeczki, które chcę mieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo Horsta w Twoich typach bym się nie spodziewała, ale pozostałe jak najbardziej :)

   Usuń
  2. Czytałam dwa pierwsze tomy tej serii i dwa z serii Clue :)

   Usuń
  3. To ja nie wiem dlaczego tego nie kojarzę :(

   Usuń
 2. Seria o opiece nad zwierzętami bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mnie też... strasznie jestem ciekawa wykonania tzn. czy autorka przekazała informacje dotyczące pielęgnacji zwierząt w sposób zrozumiały dla maluchów, no i czy tych informacji jest więcej, czy tylko podstawowe, o których tak naprawdę wszyscy wiedzą?!
   Bardzo mnie to ciekawi!

   Usuń
 3. Piękne książeczki! ;)

  Pozdrawiam,
  http://czytanienaszymzyciem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że wnętrze mają tak samo piękne, jak wyglądają z okładki.

   Usuń
 4. Seria z Biurem Detektywistycznym na pewno spodoba się mojej córce, lubi takie książki a i ja chętnie przeczytam, Sklote już znamy :) - świetna seria :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Sklotę tylko przeglądam w księgami, ale jestem absolutnie zauroczona ilustracjami.

   Usuń
 5. Ja mam chrapkę na Maję i księżniczki z Adamady :) No i ta seria uczę się czytać brzmi interesująco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy ta seria "Uczę się czytać" przypomina "Czytam sobie".
   Ach ... tyle teraz tych fajnych książeczek, że aż mi żal, że nie było ich gdy ja byłam "raczkującym" czytelnikiem.

   Usuń
 6. Dzięki Twojej nocnej pracy, rano już przed 9 mogłam poczytać o nowościach :) Tylko na tablecie mi się kiepsko przesuwało ekranik w dół i górę i odpuściłam pisanie.
  3 pierwsze z listy biorę od razu, bo brzmią cudownie i zachęcająco. Podobałyby się Pati.
  Tytuł "Do czego służy kotlet" rozwalił mnie na łopatki! :) Czyżbym musiała się uświadomić?
  Holly Webb, Fabisińska i Magiczne... też chętnie przygarnęłabym do biblioteczki młodej książkowej maniaczki.

  Spośród literatury młodzieżowej na szczęście nic mnie nie kusi. Tylko dlatego że Skazanych na ból mam za sobą i polecam!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda, że sam tytuł "Do czego służy kotlet?" jest tak intrygujący, że sam w sobie zachęca do lektury?

   Jak ja bym chciała żeby doba była dłuższa! Chociaż o te 6 godzin!!!

   Usuń
  2. Dokładnie, chwyt marketingowy udany :)
   Ją już poszłabym na kompromis, żeby choć 4 gratis dali :D

   Usuń
 7. Dzięki, że zwróciłaś moją uwagę na Maję i te piękne rysunki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama cudem na nie trafiłam! W ogóle nie słyszałam wcześniej o tym wydawnictwie. Szkoda, że jest o nich tak cicho...

   Usuń
  2. Bo jest bardzo bardzo nowe. :)

   Usuń
  3. No tak, ale np. o Wydawnictwie "Czwarta Strona" zrobiło się głośno błyskawicznie. Właściwie gdzie nie spojrzałam to było widać ich książki już w pierwszym miesiącu istnienia.

   Usuń
  4. Czwarta Strona weszła z przytupem na rynek, a Adamada chyba tego przytupu nie ma. A wiesz, że pisali do mnie? :)

   Usuń
  5. To świetnie!
   Pewnie dlatego, że przeczytali Twój komentarz (wiem, że czytali post) :)

   Usuń
  6. Nie nie, już jakiś czas temu. :)

   Usuń
  7. I co? Nawiązałaś z nimi współpracę?

   Usuń
 8. Rok w mieście jest przecudny ale troszke moja Mimi jest na niego za mala. Podejrzewam jednak, ze Rok w lesie o wiele bardziej sie jej spodoba i chyba wlasnie to bedzie pod choinka w tym roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obserwowanie zmieniającej się przyrody może być dla dziecka fascynujące, no i ta cała masa pytań, która może się zrodzić po obejrzeniu książki - bezcenne chwile z dzieckiem.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tytuły

1001 potwornych rzeczy do odnalezienia 5 sekund do io A jeśli ciernie... A między nami ocean... Adela Afryka Agnieszka opowiada bajkę Alicja Anielka Anioły powodzi Antek Apolejka i jej osiołek Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Aprilek Arcydzieła do kolorowania Atlas anatomiczny Australijczyk w Italii Awaria małżeńska Bajki od św. Mikołaja Baranek Bronek Basia i alergia Basia i podróż Basia i urodziny w muzeum Beki smarki pierdy czyli co się dzieje w moim ciele Beverly Hills Beverly Hills 90210 Bez przebaczenia Bliski Wschód Blondynka w Indiach Blondynka w Meksyku Bluszcz prowincjonalny Bogusia Boże Narodzenie. Kuchnia świąteczna Boże Narodzenie. Świąteczne dekoracje i smakołyki Cappuccino Chcę być jak agent Chleby bułki bułeczki Chory kotek Chuliganka Ciasta bez pieczenia od A do Z Ciekawość Ciotki Coolman i ja Córeczka tatusia Cudaczek - Wyśmiewaczek Cudaki Opaki Cukierek dla dziadka Tadka Cukiernia w ogrodzie Czar miłości Czarodziejka Lili i świąteczna magia Czas w dom zaklęty Czerwone liście Daleki rejs Dama Kameliowa Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach Dania z piekarnika od A do Z Dekoracje na każdą okazję Dekorowanie potraw Disney:Kubuś Puchatek Do ostatniego tchu Dobra kuchnia od A do Z Dogonić rozwiane marzenia Dom nad klifem Dom nad Rozlewiskiem Dom z papieru Dorysowanki. Rozwijaj wyobraźnię Dotknąć prawdy Dotyk zła Drugi Drzazga Dwa pstryki techniki Dwie miłości Dwoje na wirażu Dylemat doktora Andersona Dziadek na huśtawce Dzidziuś. Niewielka książeczka o wielkiej stracie Dziedzictwo Dzielny Fryderyk Dziennik Cwaniaczka. Zapiski Grega Heffleya Dziewczynka z balonikami Dziwni klienci Dżunia Edward i jego wielkie odkrycie Facet z grobu obok Filip i najazd intruzów Fryckowe lato Gagi Gangu Purpurowej Ręki Galeria uczuć Głos bez echa Gnój Grób rodzinny Grzech aniołów Gwiazd naszych wina Hakus pokus Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie Humorkowa Księga Kolorowanek i innych zabaw Henryśka drugiej tak wspaniałej nie znajdziecie Herbata. Moc smaku i aromatu Hirameki Historia leśnych kochanków i inne opowiadania Historia pewnego statku. O rejsie Titanica Historia tajemniczego kucyka Hop siup Stokrotko I co teraz? Imię Twoje... Inspektor Kres i zaginiona Jajko z niespodzianką Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali Jak pracuje Święty Mikołaj? Jak to ze lnem było Japońskie łamigłówki Jeż w grzybnym lesie Jeżynka nie chce się bawić Język dwulatka Język niemowląt Julka Julka Wróbel i przygoda ze świnką Kaprysy milionera Kasia i Grześ Kasia i Kubuś. Urodziny taty Kasia i Zosia Klub Przyjaciół Kobieta niespodzianka Kochaj i jedz Brazyliszku Kolorowanka Motyle Kołysanka dla Rosalie Konik polny Kora Kradzież nad Niagarą Kronika ślubnych wypadków Król złodziei Księga motyli Księżniczka Amelia i jej pies Księżniczka i wszy Księżniczka Julka i jej kucyk Księżniczka Lena i jej chomik Księżniczka Zosia i jej kot Kto się śmieje ostatni Kto wiatr sieje Kubuś Puchatek Kwiaty na poddaszu Kwitnący krzew tamaryszku Labirynt kłamstw Lasy w płomieniach Lato szczupaka Letni kiermasz Lew Czarownica i Stara Szafa Lewandowski. Wygrane marzenia Lidka Listy Lodowa pułapka Los utracony Łatwe zupy Madzia syrenka Magia świąt. Tradycyjne przepisy kulinarne i świąteczne ozdoby Magiczna cukiernia Magiczna gondola Maksio ma kłopoty Malowany ul Malownicze Mała szansa Mały Książę Marina Martynka i Gwiazdka Michał Jakiśtam Miecz króla Szkocji Miłość nad Rozlewiskiem Moje wypieki i desery Moralność pani Piontek Mordercza gra Motyle Mój pies Bezdomny Muszka która nie umie latać Na boisku Na krawędzi Na łeb na szyję Na zakręcie Narzeczone lorda Ravensdena Natalii 5 Nic nie trwa wiecznie Niechciana prawda Niezwykły przyjaciel Noc kosa Nowy początek O Bogince Jemiole O Janku co psom szył buty O psie który jeździł koleją Obudzić szczęście Ogon Kici Ogród cieni Ogród czasu. Artystyczna kolorowanka Oplątani Mazurami Opowieść niewiernej Opowieść wigilijna Osaczona Ostateczny cel Ostatnie ostrzeżenie. Globalne ocieplenie P.Rosiak (nie) daje się czarnej śmierci P.Rosiak i czadowe majtki P.Rosiak i kupa śmiechu P.Rosiak i zabójczy bąk P.Rosiak superbohaterem Pamiętne lato Pampilio Pan Jaromir na tropie klejnotów Pan Soczewka na dnie oceanu Parasol Pensjonat Marzeń Pewnej wrześniowej niedzieli Piątkowska Renata Pierrota bolą kopytka Pierwsza na liście Pierwsze światła poranka Pierwszy raz Pierwszy wiosenny dzień Pies i kot w leśnym zakątku Pieśń o poranku Pięćdziesiąt twarzy Greya Płatki na wietrze Płomienie śmierci Po prostu bądź Pocałunek śmierci Pocztówka z Toronto Pod ziemią w Villette Pokuta Polka Pollyanna Powroty nad Rozlewiskiem Powrót do Lwowa Prawdziwy cud Projekt matka Przygody Małego Wodnika Przyjaciółki na zawsze Puchatkowe zabawy Pudełko ze szpilkami Quilling. Cuda z papieru Radek Szkaradek. Bekanie! Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne Rekin Śmieszek Rękawiczka Rozmowy Rzepka Sałatki od A do Z Sieroce pociągi Single Siostry Pancerne i pies Siostrzyczka Sklepik z Niespodzianką Skrawek nieba Słodki świat Julii Smak kamienicy Smak nadziei Spotkanie nad jeziorem Sprawa tchórzliwego dezertera Sprawa trzech desperado Strachozagadki Szkolna wycieczka Szkolne czary Szkoła żon Sztuka uprawiania róż z kolcami Sztuka wyboru Szukając misia Szybko i zdrowo od A do Z Śladem zbrodni Ślady krwi Ślub Ślubna przygoda Ślubny kontrakt Ta druga Tajemnica Black Rabbit Hall Tajemnica bzów Tajemnica drewnianej sowy Tajemnica gangu niebieskich Tajemnica kina Tajemnica mumii Tajemnica Namokniętej Gąbki Tajemnica szafranu Tajemnica śnieżnego potwora Tajemnica zwierząt Tajemnice Luizy Bein Tak miało być Teodor rusza z pomocą Tilly Towarzyszka Panienka Trzy oblicza pożądania Ulica Rajskich Dziewic Ulotne chwile szczęścia Uśmiech niebios W blasku miłości W kajdankach namiętności W proch i pył W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Wakacyjna opowieść Wesołe wierszyki Widok z mojego okna Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia Wielka księga. Hania Humorek Wiersze dla dzieci Wiśniowy Klub Książki Wróć Alfiku! Wszystkie chwyty dozwolone Wszystkie kłamstwa Wszystko inne poczeka Wymarzony czas Wymarzony dom Wymarzony koncert Wyprawa na biegun Wyspa dla dwojga Z tęsknoty za Judy Za króla Piasta Polska wyrasta Zabawki z fantazją. Pomysły na cały rok Zabawy plastyczne dla dzieci Zabawy z mamą. Książka dla rodziców i dzieci Zagadka dna morskiego Zagadka hien cmentarnych Zagadka salamandry Zagadka zegara maltańskiego Zagadki przeszłości Zagubiona w śniegu Zając zostaje! Zakład o miłość Zamek z piasku Zamieniec Zanim nadejdzie ciemność Zapach lawendy Zapiski (pod)różne Zasupłana historia Zima Sapcia i Pufcia Zimowa przygoda Znikające wrotki Znikający króliczek Zorkownia Zosia Ernest i ktoś jeszcze Zośka Bohaterka Zośka Wspaniała Zuzanna Zuźka D. Zołzik nie jest złodziejką Zwykły człowiek Żegnaj szkoło - na zawsze Żona_22 Życie z drugiej ręki

Literatura (wg Katalogu Biblioteki Narodowej):

Źródło książki: