Apel skierowany głównie do twórców rękodzieła,
ale każdy może pomóc!
Przeczytajcie proszę do końca nie bądźcie obojętni!
Pomóżmy ratować Piotrusia!
1 grudnia - kiermasz rękodzieła, z którego dochód przeznaczony będzie na ratowanie serduszka Piotrusia. Skontaktuj się z mamą chłopczyka, jeśli zajmujesz się rękodziełem i chcesz przesłać na kiermasz dla Piotrusia swoje prace: ręcznie robione zabawki, ozdoby (także świąteczne), biżuterię, kartki, grafikę i obrazy, przedmioty codziennego użytku, tekstylia i inne - co wam tylko wpadnie do głowy , liczy się każda rzecz nawet najmniejsza nas to dużo nie kosztuje a dla takiego maleństwa znaczy wiele .
o wszystkim możecie przeczytać na blogu mamy Piotrusia który ma 3 latka ...
Kiedy Karolina i Krzysiek dowiedzieli się, że zostaną rodzicami byli przeszczęśliwi – wybierali imię dla maluszka, oglądali maleńkie ubranka, kolorowe zabawki, planowali w jakie miejsca wybiorą się wspólnie – we troje...
Dzidziuś rozwijał się świetnie, więc kiedy podczas kolejnych badań lekarz poinformował ich, że ich maleństwo ma złożoną wadę serca – nie mogli uwierzyć.
Na zmianę płakali i pocieszali się, nie wierząc, że to właśnie ich spotkało coś takiego, modlili się i czekali na cud.
Kiedy minął pierwszy szok, zaczęli szukać informacji – dowiedzieli się, że dzieci z taką wada serca mogą normalnie żyć, rozwijać się, śmiać się i chodzić do przedszkola – muszą jednak przejść trzy skomplikowane zabiegi operacyjne.
Piotruś przyszedł na świat 20 maja 2009 roku i natychmiast lekarze podjęli walkę o jego życie – zabieg na maleńkim serduszku zakończył się całkowitym sukcesem i po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu, maleńki, dzielny chłopczyk mógł wreszcie wrócić z rodzicami do domu, żeby zbierać siły na kolejna operację, która miała się odbyć w szóstym miesiącu jego życia.
Niestety w międzyczasie Piotruś ciężko zachorował – jego nóżka została zakażona przez bakterię i tylko dzięki natychmiastowej interwencji lekarzy i operacji kolana udało się ją uratować.
Dwa miesiące później Piotrusia czekała kolejna operacja serca . Przez tydzień rodzice czuwali na zmianę przy szpitalnym łóżeczku, modląc się, żeby ich synek zaczął samodzielnie oddychać. Mimo poważnych komplikacji, dzielny maluch zaczął wracać do zdrowia. Wszystko nareszcie zaczęło wyglądać normalnie – wspólne spacery, zabawy z rówieśnikami, śmiechy rozbrzmiewające w każdym kącie mieszkania i tupanie małych stópek, kiedy Piotruś biegł żeby zarzucić mamie ręce na szyję.
Ale Karolina i Krzysiek wiedzieli, że to jeszcze nie koniec walki – wiedzieli, że ich synek, musi przejść jeszcze jedną poważną operację, żeby móc cieszyć się normalnym zdrowiem i rozwijać tak, jak inne dzieci w jego wieku.
Niestety ze względu na "niedogodne warunki anatomiczne", Piotruś nie został zakwalifikowany do przeprowadzenia takiej operacji w kraju.
Chłopczyk rośnie i jego serduszko, składające się wciąż tylko z jednej komory przestaje wystarczać – Piotruś coraz szybciej się męczy, nie może już normalnie biegać – tato nosi go na barana kiedy chcą wyjść na spacer.
Zapalił się jednak promyczek nadziei – operacji małego serduszka podjął się światowej sławy kardiochirurg Edward Malec, który pracuje w Klinice Uniwersyteckiej w Monachium. Oceniając stan zdrowia Piotrusia, prof. Malec wyznaczył termin operacji na styczeń 2013 roku.
Niestety, zabieg taki nie jest refundowany, a jego koszt wynosi 36.000 euro.
To kwota znacznie przekraczająca możliwości finansowe rodziny Piotrusia.
-----------------------------
Pomoc dla chorego Marcinka
Marcinek także potrzebuje naszej pomocy. Podobnie jak w przypadku Piotrusia mogą pomóc wszyscy tworzący rękodzieło, przekazując ja na aukcje allegro.
Więcej informacji znajdziecie na blogu prowadzonym przez jego tatę,
zwłaszcza w poście, do którego przeniesie Was poniższy link:
Możecie pomóc też w inny sposób:
Marcinek urodził się 22 marca 2010 roku. W grudniu 2011 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – Nerwiak zarodkowy współczulny (Neuroblastoma), stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka, dodatkowo z amplifikacją N-MYC +. Guz jest usadowiony w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych, śródpiersia tylnego i kości. Ze względu na wielkość guza nie była możliwa operacja, chłopczyk rozpoczął leczenie programem HR-NBL-SIOP-EUROPE-2002 schemat COJEC. Jest już po ośmiu cyklach tej chemii i dwóch cyklach bardzo silnej chemii TVD, przeszedł operację. Niestety w zasadzie po każdym cyklu wymagał przetoczeń preparatów krwiopochodnych i nawadniania pozajelitowego. Teraz czeka go autoprzeszczep i naświetlania, czyli jeszcze długa droga do zdrowia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz